MEUBELHANDEL Meubelen, Spiegels, Karpetten, Vloerzeil, Loopers, enz., enz. De Stoelen van Gebrs, THONET heteinde van de Dorpsstraat, waar zij vervolgens vele jaren winkel de. De jeugd van de Koog kwam in de winter bij voldoende sneeuw met de slee van de Badweg tegen of soms door haar winkeldeur. Paulus .Gerritz. KUIPER, geboren in 1902 had in Oosterend en omgeving een groot marktaan deel in manufacturen- en woning inrichting vanuit zijn winkel aan de Kerkstraat weten op te bou wen. Nadat zijn zoon Gerrit het bedrijf had voortgezet, vertrok Paulus Kuiper naar Den B urg en had nog een bescheiden zaak op Schilder end 6, aan '"t Groentje", waar 'n familie Plaatsman eerder een soort gelijke winkel had. Op zijn oude dag vertrok Paulus naar Terschelling. Omstreeks 1970 heeft Gerrit zijn zaak opgeheven en zocht zijn toekomst op Ter schelling, waar zijn beroep strand- exploitant werd, terwijl hij in de wintermaanden een kolenboer hielp. Parkstraat, Den Burg (Texel). j| j| j| Solied adres van alle soorten Handel in: geëmailleerde Ijzer waren, Kachels, Fornuizen, Landbouwwerktuigen enz. J. J.,KUIJPER. J.J. KUIJPER, had als koopman een zeer omvangrijke handel in de Parkstraat, zoals ij zerwaren, meubels, carbid en ook fietsen. In 1906 had hij de alleen verkoop op Texel van de Thonet- stoelen, - maar leverde die alleen volgensdeprijscourant-. DcGcbr. Thonet waren de uitvinders van meubelen van gebogen hout. Kuijper verdween van Texel in 1911. Boekei en Moerbeek zetten delen van die zaak voort. (uitvinder der fabrikatie van meubelen van gebogen hout) zijn beslist de beste. Levering volgens prijscourant door den eenigen verkooper voor Texel J. J. Kuijper, - Christiaan LAMPE, (1838 - 1925) heeftblijkens een adverten tie "vijftig jaar de gunsten van de Texelse ingezetenen genoten". Hij kwam eerst als koopman jaar lijks, meest in de kermistijd uit Hoorn naar het eiland en ventte alleen in Den Burg. Hij vestigde zich in 1912 korte tijd in de Julia- nastraat, hield meerdere malen uitverkoop in de "Vergulde Kik kert". Z'n dochter Catharina (Kaatje) Maria Lampe (1866- 1933), heeft in Den Burg een tex- tielwinkeltje gehad in de "Vergul de Kikkert" vanaf 1904 in Molen straat 104 (later het woonhuis Vlessing) en vanaf 1923 in het naderhand afgebroken huisje Warmoesstraat 77dat zij aanduid de met "Naast schipper Zuide- wind". Willem Jan LANGEVELD Martinusz., geboren in 1848, trouwde in 1871 met Clasina Jansdr. Kalis. Hij noemde zich winkelieren handelde in 1897 in japonstoffen en witgoed. Charlotte LEMSTRA-EEL- MAN (1858 - 1927) kwam als weduwe met haar jonge kinderen uit Den Helder. Haar man had voor zijn overlijden aan fort 'HARSSENS" gewerkt. Zij vestigde haar winkel met bor stelwerk en manufacturen, die zij ook uitventte, in een huisje van Willem Wuis in de Weverstraat. Na de openbare verkoop in 1900 van d i t pandje, dat later gesloopt is om een doorgang naar 't Achter om te maken, moest ze verhuizen naar Gasthuisstraat 132. Daarvoor hield zij, zoals in zo'n geval ge bruikelijk was, finale uitverkoop, waarbij alles weg moest Haar vol gende uitverkoop was in 1903, toen zij vertrok naar de Warmoes straat. Weer een jaar later winkel de zij in de Waalderstraat en in 1914 kwam ze in de Weverstraat op de hoek van het "Glop van Fokke." Haar zoon Cornelis (1886 - 1950) was de drijvende kracht geworden en ventte aanvankelijk de textiel met de hondekar. 7

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1991 | | pagina 9