BERICHT I BERICHT II BERICHT III NIEUWS VAN HET OUDE LIEDJESFRONT Piese en te bed Ons blad Iedereen nogmaals hartelijk dank voor de spulletjes. In de Verenigingsbibliotheek zijn in gebonden Tex. Couranten van 1975 tot heden en zelfs beschikken we over een reserveaantal van 1978. Mocht u nog kranten hebben van vóór 1978, dan houden we ons aanbevolen, evenals voor foto's, bidprentjes, boe ken enz. enzgooi toch vooral niets weg. Iedere 4e Dinsdag van de maand is er in d'Ouwe Ulo een bibliotheekavond. Ter inzage liggen doopboeken, plak boeken, andere verenigingsblaadjes, uitgeknipte advertenties, bidprentjes, enz., teveel om op te noemen. U kunt dan ook voor een maand een boek of tijdschrift lenen. Kom gerust eens langs Mevr. M. Bakker-Zijm, Keesomlaan 20, Den Burg. (tel. 12113) Op 13 April a.s. organiseert de Afd. Genealogie van Hist. Ver. Scha- gen een OPEN DAG in de Consis toriekamer in de Grote Kerk op de Markt. Alle belangstellenden zijn daar wel kom tussen 11.— en 16.— uur. De heer J.S.M. Dijt is genegen aanvullend genealogisch materiaal op zijn boeken "Texelse Geslach ten" (deel I en II) beschikbaar te stellen voor gïnteresseerden. Zijn adres is Cronjéstraat 5, 2021 JK Haarlem. De maquette van de 2e Batterij I 5 L 3 5 van het voormalige Regiment Kus- tarti llerie aan de Rom melpot nabij Den Hoorn die in opdracht van het Leger museum te Delft is vervaardigd door Ben van Leersum is de komende zomer in het Kazemattenmuseum te Korn- werderzand te bezichtigen. Rond de achtdelige maquette is een kleine tentoonstelling gemaakt: "EEN KUSTBATTERU OP TEXEL. 1939- 1940" Deze tentoonstelling geeft achter grondinformatie over de Nederlandse kustartillerie in het algemeen en indi rect richtende batterij in het bijzonder. Het Kazemattenmuseum Kornwerder- zand (Afsluitdijk) is geopend van 1 Mei toten met28 September 1991 op Woensdagen en Zaterdagen van 10.00 tot 16.00 uur. Het museum is ingericht in Nederlandse verdedigingswerken uit de jaren '30 die in de Meidagen van 1940de Duitse aanval over de Afsluit dijk afsloegen. De Kazematten (bunkers) zijn zoveel mogelijk gerestaureerd naar de toe stand van 1940. De zanggroep "Oude Volksliedjes" blijft actief. Na de geslaagde trip naar Terschelling traden we al weer meer dere keren voor het voetl ich t. Het steeds breder wordende repertoire maakt het ons mogelijk hierin de nodige variatie te brengen. Het programma na de pauze tijdens de laatste jaarvergadering van de Hist. Vereniging vermeldde hetthema "Voor elk beroep een lied" Een voor zichzelfsprekend onderwerp waarmee al gauw een uur gemoeid was. Het aantrekkelijke van een voca le benadering van de historie is toch weldat de toehoorders erin betrokken kunnen worden. Dat was dan ook het geval met onze bejaarde eilandgeno ten. Eerst in het Verpleeghuis waar we op een winterse Vrijdagmiddag aan traden. Hiervormdendekorteenlicht- ste liedjes een hoofdschotel, die nog door velen herkend en meegenoten c.q. meegezongen werd. Het optreden in "De Gollards" op4 Maart j.1. liep uitop een complete happening. Vóórdepauze een aantal zeemansliederen, waaron der de originele versie uit 1790 van "Daar was laatst een meisje loos" en het nog oudere (plm. 1670) zeemans bruiloftslied "Te Vlissingen leiter een jachie bereid" Van dit laatste lied kun nen we met enige trots memoreren dat het op deze avond voor het eerst sedert 120 jaar weer op Texel weerklonk Nade pauze leek de bruiloftsstemming er steeds meer in te komen. Eerst nog wat onwennig, maar later uit volle borst werden de oude deunen meegezongen. 2 :Het feestlied van Nicola" - "d'r Kwam- een muus anlópe" - "Ik kwam ers door het groene land" en natuurlijk de "Lot gevallen van Kees de Ridder"- Op zulke momenten lijkt het alsof de tijd wegvalt en dat is dan ook één van de doelstellingen van onze groep. Een bewoonster van "de Gollards" die binnenkort haar 88e verjaardag hoopt te vieren verwoordde het na afloop aldus "dot gesing van jullie houdt een mens jong" Een betere stimulans om door te gaan lijkt me nauwelijks moge lijk. W.J.Kikkert Buuge en een keer of wat stompe op de stiene. Beije hande in je zee. om de bocht en in de ree en huppe met de biene! Doortje het nag wel een kiel. gaan 't maar te fraage. Doen je skóóne klompe an dan kei/e mee te don se gaan en reeje oppe waage. Sijp lóópt in 't sis en Wullem Hoekie brengt de skéépe. Je krigt een zaddöek en een pet. maar eerst ers piese en te bed en as de bliksem sléépe. Tassels kinderversje van Theo Timmer uit 'Kuukelehaantje Kippekont' (in voorbereiding). Voor het beschikbaarstellen van hun vrije tijd en de bereid willigheid ons blad te bezor gen in buitenwijk en buiten dorpen, bedanken wij de leden die dit een tijdlang hebben verzorgd. Met ingang van dit nummer gaat nu alles per post. De Redactie.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1991 | | pagina 4