Jaarverslag over 1990. Cikl. stuiv. pcnn April. Hendrik Potgieter,met luijn- /.aad, voor 4 dage 12. 24 April. Willen Rixman met linnen, camericksdoek, neusdoe ken, bont, cousen, voor 8 weeken 2. 2 Mei. Grietje Hendriks met Haar lemmer olij, voor 4 dage 12. 23 Juni. Thomas Dideriek met aller hande Neurenburger waren, voor 2 dage -. 6. Hopelijk treft u als lczcr(cs) onder de vele genoem de oude ambachten en beroepen iels aan, waarvan u meer weet of bezit. Zo ja, mogen wij dan een bijdrage van u tegemoet zien of uw gegevens ontvangen Bij voorbaat dank. Zelf zou ik gaarne aandacht willen besteden tuin de wagemakers en smeden op Texel, hetgeen slechts mogelijk is met uw hulp. Ieder die daaromtrent iets heeft of kan vertellen zal ik gaarne bezoeken. De Koog Texel, Maart 1991 N. Huysman Rzn. Bron: Gcmccntc-archicf Texel. RESUME van de ledenvergadering gehouden op 28 Jan. 1991 Aanwezig waren 36 leden. De vergadering wordt door de voorzitter geopend. Meegedeeld wordt dat het bedrag (fl. 800.—) van de verzamelclub aangewend wordt voor de aankoop van tentoonstellingsmateriaal. Eenmaal per maand wordt meegewerkt aan hel programma van Radio Texel. Er komt geen heruitgave van het boek Texelse geslachten. De notulen van de vorige ledenvergadering worden aange nomen. Naar aanleiding van de notulen wordt meegedeeld, dat een bedrag gereserveerd wordt voor aankoop van boeken e.d. Het bestuur heeft inmiddels besloten dit bedrag vooralsnog te bepalen op fl. 250.-Hel jaarverslag over 1990 wordt voor kennisgeving aangenomen. Het financieel ver slag over 1990 wordt accoord bevonden. Hel vrij hoge saldo geeft nu de mogelijkheid een boekenfonds te vor men. Aan klachten met betrekking lot de bezorging van het blad zal de nodige aandacht worden geschonken. Hel komend jaar zal met een eenvoudige begroting worden gewerkt. De heer K. Uitgeest is aftredend en niet herkies baar. Mevr. M. Bakker-Zijm is aftredend er. wel herkies baar en wordt herkozen. Verder zal hel aantal bestuursleden weer op 7 worden gebracht. Als nieuwe bestuursleden worden de heren W.P. v.d. Vis en J.C. v.d. Pijl gekozen. De functie van penningmeester zal niet meer gecombi neerd zijn met die van de secretaris. De prijs van de verkoop van losse nummers van het blad zal op fl. 5.— gebracht worden. Mogelijk levert dit ook meer leden op. De verzending van het blad wordt in handen gegeven van de heer D. Lcmstra, die dit samen met de heer W. Bakker zal verzorgen. Dc secretaris De 1 listorische Vereniging heeft zich in het verslag jaar verder uitgebreid wat betreft het ledental. Het is verheugend, dat dit ledental inmiddels 414 bedraagt, dankzij bet wervingswerk van de leden zelf. Regel matig komen er nieuwe leden bij, en het zal hopenlijk niet zo lang duren, dat het magische getal van 500 gehaald wordt. Bestuur: 1 n het afgelopen jaar heeft het bestuur regel matig vergaderd en verschillende besluiten geno men. Eén daarvan is, dat het werk tengevolge van de groei van de verenigingadministratief vooreen man te omvangrijk wordt, wat ook niet in het belang is voor het goede reilen en zeilen van de vereniging, met name wanneer onverwachte gebeurtenissen zich voordoen, zoals we het algelopen jaar helaas moes ten ervaren. Daarom heeft het bestuur besloten tot een betere verdeling van taken van de leden, waarbij het penningmeesterschap aan een ander zal worden opgedragen, evenals de functie van redactielid. Werkgroepen en activiteiten: Meerdere leden zijn toch zeer actief bezig. De groei van de vereniging blijkt ook uit het feit, dat de verzamelclub zich bij ons heeft gevoegd. Inde verschillende werkgroepen, o.a. genealogie en dialekt, wordt heel serieus gewerkt. De zanggroep is een onderdeel waar enthousiast wordt gezongen en die af en toe ook naar buiten optreedt, zelfs op één van de andere eilanden.We hebben een belangrijk aandeel gehad in de viering van 575 jaar stad. De tentoonstelling over Assen was een hoogtepunt, waarin de heer Lemstra een groot aan deel had. Ook de redactie van ons blad werkt hard en goed. Omdat de drukkosten niet meer zo hextg zijn kan ons blad vier maal per jaar blijven verschijnen. Met ingang van het nieuwe jaar zal ook elk kwartaal een lijst van nieuwe leden worden opgenomen. Ook het werk ten behoeve van de eigen bibliotheek ver loopt naar volle tevredenheid. De uitbreiding van het boekenbezit en wat dies meer zij gaat gestaag door. Ook enkele video-films werden aangekocht. De secretaris.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1991 | | pagina 23