RECTIFICATIE (Artikel: "N.H. Gemeente Eyerland" in nr. 16.) Het oude schooltje in Zuid- Eyer land werd niet aangekocht in 1930 maar in 1913. TEXELSE ZANGERS te gast op TERSCHELLING Neeltje Lap in 1893 en een artikel over "Mijn vriend J. Buys" door D. Colman. Van mevr. E. ter Braak-v.d. Vel den: 2oude brieven van J. Schram en kapt. Goosens. Alle gevers nogmaals hartelijk dank Verder door ons lidmaatschap verkregen "de 57e bundel Histo risch Genootschap "Oud West- Friesland" 1990 en "Historische verdedigingswerken in N.H. 1915-1940", Provinciale monu menten N.H. Ook zijn de laatste 10 jaar van het dagboek van Ds. Huizingageco- pieerd en kunnen dus uitgeleend worden. Op de 4e Dinsdag van de maand, bibliotheekavond, liggen ook de verenigingsbladen van diverse Historische Verenigingen ter in zage, evenals de dorpskranten, Waddenbulletin, nieuwsbladen, enz., enz. Wanneer U foto's, oude kranten, bidprentjes, boeken enz., betrek king hebbende op Texel wilt wegdoen, denkt U dan even aan de vereniging M. Bakker-Zijm Keesomlaan 20 1791 DC Den Burg - Texel te. 02220-12113 Het was een niet alledaagse groep Sintemaartenzangers, die zich op de avond van de 10e November jl. voor de deur van Café "Zonneweel- de" te Hoorn op Terschelling, aanmeldde. Ook de lampions weken af van het gangbare type. Stuk voor stuk gewapend met een klein model schapenboet als lichtbron en daar bij een passend Sintemaartenlied zingend, betraden een aantal le den van de Texelse zanggroep, "oude volksliedjes"die avond de gezellige ruimte. Als eral sprake is van "ijs" tussen eilanders met dezelfde liefde voor het historische lied, dan was dat meteen gebroken. De Terschellingers beantwoord den het gezang meteen plaatselij ke variant en nog vóór iedereen gezeten was, zat de stemming er al goed in. Al met al een ludiek begin van een avond, die gerust uniek genoemd mag worden. Terschelling heeft een roemrijke traditie op het gebied van de oude volksliedjes. Texel is op dit ter rein minder bekend, maar ook ons eiland kent liefhebbers van dit genre en sinds vier jaar een zang groep, die zich daar speciaal mee bezighoudt. Saillant detail hierbij is dat, o.g., die zelf aan de wieg van deze groep stond, zijn inspiratie op deed tijdens een Terschellinger X twr U §||K£ VAN ZALIGER KLAAS S 31 I T, Pauselijk Zouaaf 511 Lid der Congregatie van O. L. V. Oubevlckt Ontvangen, en van den II. Aloysius do Gonzaga. Geboren op Texel en overleden te Montefiascone den 8sten Februarij 1869, in den ouderdom van ruim 33 jaren. Een heilig geloof, bezielde zijn' edelen geest en deed hem het moedig besluit nemen zijn leven ten offer te brengen aan den heiligen strijd voor Jesus' H. kerk en vertrok naar Rome den -iden April 1867. Uit den bloedigen slag van Mentana kwam hij ze gevierend terug, en verkreeg van den IJ. Vader Paus Pius IX, het eerekruis Fidei et Virtuii Strijder van den Priester-koning, Strijder van Gods regt en wet, Die de roode rooverbenden Heeft verwonnen, heeft verplet Ischia alsook Farnese Maar Mentana bovenal Zag uw geloof en moed ontvlammen Wat ook God u loonen zal. R. I. P. Onze "Vader. Wees 203roet. IJ. Lexprixg, Haarlemmerdijk, te Amsterdam. Één van de in ons bezit zijnde bid prentjes. 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1990 | | pagina 4