Straks rollen golven over 't hoofd Van paard en ruiter; elk gelooft Den menschenvriend geraakt verloren; Het paard raakt vlot, het drijft reeds af. Terug, o Boon gij zoekt uw graf; Een wisse dood is u beschoren. Maar, neen zijn hand verlaat den toom En 't paard; hij werpt zich in de stroom; Manmoedig gaat hij zeewaarts steven; Hij ziet den drenkling, en hij vat Den man, die, flauw en afgemat, Op 't punt was van den geest te geven. Met dubble kracht en nieuwen moed Sleept hij hem mede, tot zijn voet Den grond voelt; nu ziet men hem naadren; Elk roept verheugd; "God lofhij leeft En 't hart, dat nog van ijzing beeft, Voelt weder kalmte en vreugd in de aadren. Daar is de scheepling en de Held, Doch afgemat, flauw en ontsteld; Hun doodskleur kan een ieder toonen, Dat Boon het uiterst van zijn kracht Beproefd heeft; elk, die deugden acht, Wenscht, dat hem God en mens- chen loonen. Smaak, edel Menschenvriend al 't zoet Van uwe Menschen-min en Moed; gij redde uw mede-mensch het leven; Ja mooglijk hebt ge een' echtge noot Een zoon, een' vader, van den dood Verlost, geredteruggegeven. Grafstenen Henry Barker Bij de stranding was de stuurman en een jonge matroos .t.w. Henry Barker verdronken. Blijkens het overlijdens-register der Gemeen te Texel werd op 6 Oktober 1817 aangifte gedaandat er op 4 Okto ber 1817 achter de Westen aange spoeld was het lijk van Hernry Barker, 14 jaar en broer van de kapitein William Barker van Yarmouth, en opvarende van het schip "William". De Heer Gaasbeek, archivaris N.H. Kerk te Den Burg was het al eerder opgevallen, dat er een graf met steen van de 14 jarige Henry Barker was en wat bijzonder was: aan de (duurste) Zuidkant van de kerk alsmede een steen in de kerk. Volgens de heer Gaasbeek was dit vroeger in Engeland wel ge bruikelijk. Verder, aldus de heer Gaasbeek, werden drenkelingen en armen begraven aan de Noord kant van de kerk en dan ook zon der rsteen of grafnummer. Het is dan ook stellig één der weinige graven met steen van een schip breukeling. Een graf aan de Zuid-kant kostte destijds fl. 20.—. De familie zal hier dan ook zeker veel geld en aandacht besteed hebben. Met dank aan KI. Uitgeest voor de stukken uit zijn archief en R. Gaasbeek voor zijn informatie. N. Huysman Rzn. Het graf van Henry Barker naast de kerk. 13

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1990 | | pagina 15