Stamboomonderzoek familie Langeveld Texels jubellied Stamboomonderzoek W. J. Kikkert Wij hebben u lief met uw heerlijke Dennen, Beminnen uw duinen en roemen uw strand. Wij houden zoveel van uw wollige kudde, Bekledend en sierend het geurige land. Wij schouwen zo graag naar de heldere hemel, Beluistren der vogelen jubelend lied. De akkers, de plassen, de groenende dijken, 't Is alles, o Texel, uw heerlijk gebied! wij hebben u lief met uw vruchtbare velden, War wiegelt in winde het wuivende graan, De leeuwerik opwiekt met heldere zangen. En maaiers vol geestdrift hun sikkelen slaan. Wij hebben ze lief, onze deinende schepen; Fors klinkt aan haar boorden der zeelieden stap. Rap boeten hun vingers de zwierige netten, En hoog waait de wimpel met vrolijk geklap. Hoe wonderschoon liggen uw dorpen verscholen, Omgeven door bomen in zomerse dracht. Fier reizen ten hemel uit wiegende blaadren De galmende torens in schoonheid en kracht. Teer ritselt de wind door het bevende lover, Zacht ruisen de velden met één machtige hymne, Die juichend verkondigt de Texelse faam! De lof uwer pracht wordt van verre vernomen, Gedragen van over de golven der zee. Uit allerlei volken, in velerlei talen, Klinkt jub'lend en blijde: Voor texel hoezee! Hoezee dan voor Texel, de stemmen verheven; Zingt vrolijk en juichend dit jubellied mee. Wij hebben een plekje, ons lief boven alles: Dat is er ons Texel, de Parel der Zee! In één van de vorige nummers van ons blad hebben we opgesomd van welke families een stamboom is ge maakt en aan welke nog wordt ge werkt. Inmiddels hebben we al veel verzameld waaruit gegevens voor het maken van een stamboom ge haald kunnen worden. Voor inschrij vingen uit de doop-, trouw- en begraafboeken m.b.t. Texel hoeven we gelukkig niet meer elke keer naar Haarlem. Van deze boeken zijn copieën bij onze vereniging. Om het zoeken hierin nog te vereenvoudi gen zijn enkele van onze trouwe le den bezig met de gigantische klus om hiervan een kaartsysteem aan te leggen. Verder zijn vanaf 1980 alle familie berichten uit de Texelse Courant geknipt en op familienaam gesor teerd. Van de stukjes Burgelijke Stand uit de krant (die er de laatste jaren helaas niet meer instaan) heb ben we niet zoveel, misschien heeft iemand die al eerder gespaard en mogen we die copiëren. Ook aanwe zig is een copie van een volledige lijst van bewoners van Texel uit 1742 en een collectie bidprentjes. Al met al de moeite waard, om vóór u naar een archief aan ,,de overkant" gaat, eerst eens te kijken welke ge gevens op Texel te vinden zijn. Na tuurlijk houden we ons aanbevolen voor aanvullingen van onze verza melingen: Advertenties van vóór 1980-, Brurgerlijke Stand-, bidprent jes stambomen- kwartierstaten of eventuele gedeelten hiervan. Wilt u uw bezit liever niet afstaan, dan maken we er graag een copie van. Annie Bakker Fotograaf: W. L. Bakker Lz. Texel Fotograaf: W. L. Bakker Lz. Texel 5 TUssen de oude foto's van de familie van P. Langeveld A.zn. bevonden zich een aantal foto's van onbeken de personen, allen vrouwen. De fo to's zijn van ongeveer 1860-1880 1890-1900. Herkent iemand mis schien zijn groot- of overgrootmoe der? De (originele) foto's zijn in het bezit van Mevr. E. v.d. Graaf-Piek uit Rotterdam wier moeder Mevr. H. Piek-Langeveld was. De veertien copieën van deze foto's, waarvan we er hier enkele afdrukken, zijn eigen dom geworden van de Historische Vereniging, geschonken voor Mevr. A. Langeveld-v.d. Voorn. Zij is bezig met de stamboom van de familie Langeveld en zou graag nog aanvul lende informatie en foto's ontvan gen. Herkent u iemand van de hier afgedrukte foto's dan graag een reactie naar Mevr. A. Langeveld-v.d. Voorn, Rozendijk 12, telefoon 13619. Fotogiaaf: L. A. A. Perrin Alkmaar Fotograaf: J. F. Hulk Amsterdam

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1990 | | pagina 7