Elke foto heeft wel een verhaal Op deze foto uit 1918 ziet u de kinderen van het Weeshuis met Moeder v.d. Ham. (Vader v.d. Ham was overleden). Het verhaal bij deze foto, verteld door Mevrouw Coba Lab-Toolens uit Den Hoorn, gaat over de jurken die de meisjes dragen. Mevrouw Lap: „Als we nieuwe jur ken nodig hadden kwam Jeffrouw Keesom, die regentes was, altijd met stalen stof en samen met moeder werd dan een keus gemaakt. Altijd zwart natuurlijk, of heel donker blauw. De jurken op deze foto wer den genaaid door de dames Smit uit de Warmoesstraat. Ze waren van mooi donkerblauw wollen kamgaren met een zijden kraag. Op de punten van de kraag waren rode bloemetjes geborduurd; erg mooi vonden we dat, we waren er echt „gróós" op! met zn vieren moesten we onze nieuwe jurken laten zien bij Juf frouw Keesom. Ja, zo ging dat altijd. We werden binnen gelaten, en in de kamer zat ook de schoondochter van Juffrouw Keesom, de vrouw van de beroemde professor Keesom. Enfin, Juffrouw Keesom bekeek ons van alle kanten, trok een zuinig ge zicht en zei: „Wat is dat nou? zit er rood op? Wat moet dat rood daar? Waarop de schoondochter zei: „Och moeder, wat geeft dat nou, zo'n beetje rood. Dat staat toch mooi? Nou meisjes, ik vind jullie keurig hoor!" Juffrouw Keesom zei niet veel meer....". Oproep: Omdat ik me in de ge schiedenis van het Weeshuis wil verdiepen, zoek ik foto's en verha len en eventueel ander materiaal. Graag een briefje of telefoontje naar: Greet Dros, Schilderend 25. Tel. 15487. V.l.n.r.: Maarten Hoogesteger, Leentje Witte, Lientje Witte, moeder V.d. Ham, Rie Tbolens, Coba Toolens, Jannie Bakelaar dienst bode,I. De 3 jongens: Dies Tbolens, Jan de Scally en Kees Bruin. 30

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1990 | | pagina 32