Van de redaktie Van het bestuur Inhoudsopgave In september heeft ook het bestuur de werkzaamheden hervat, na een welverdiende adempauze. Het win terseizoen is weer begonnen en we hopen u weer regelmatig over het wel en wee van de vereniging te kunnen inlichten. De heer Lemstra heeft om gezondheidsredenen zijn werk als waarnemend voorzitter moeten staken. Wij wensen hem ook van deze plaats een voorspoedig algeheel herstel toe. De heer Van Opstal heeft zijn taak tot de bestuursverkiezing die op 3 novem ber j.1. is gehouden waargenomen. Met het interviewen van bejaarde Texelaars wil het helaas nog niet erg vlotten, ook al door onbekendheid met de apparatuur. Dit is nu gere geld, zodat mensen met techniek vrees niet bang meer behoeven te zijn. Op 3 november j.1. hebben we een ledenvergadering gehouden, die zeer goed bezocht was. Het jaar verslag van de secretaris over 1987 is elders in dit blad opgenomen. De bestuursverkiezing heeft er gelukkig toe geleid dat het bestuur nu weer compleet is. Inmiddels is de heer Glein Jansen tot voorzitter gekozen. Herkozen werd de heer Adri van Opstal, die de functie van secreta ris/penningmeester bekleedt. Maatje Kikkert werd voor de zanggroep in het bestuur opgenomen, terwijl Kui ter uit Oost het bestuur completeer de. Meegedeeld kan worden dat er ook voor 1989 een Texelse scheurka lender is uitgegeven, zij het in be perkte oplage. Men wordt aangeraden er vlug bij te zijn. Zij die hun kontributie over het jaar 1988 nog niet betaalden (gelukkig maar weinigen) verzoeken wij dit omgaand even in orde te maken. Het nummer van de Historische Vereniging bij de Rabobank is: 3625 16 170. Met dit nummer loopt ook het jaar 1988 ten einde, en van de gelegenheid maken we graag ge bruik om iedereen een heel geluk kig en voorspoedig 1989 toe te wensen, in de hoop dat het nieuwe jaar iedereen zal brengen wat hij of zij ervan verwacht. Misschien brengt elk lid wel een nieuw lid aan! Samen zijn we sterk zullen we maar zeggen. Het ga u allemaal goed. Voor u ligt dan het nieuwe nummer van ons eigen blad, en dat is dan nummer 9. Al met al toch een heel stukje geschiedenis. We hopen dat u er deze keer ook met plezier in zult lezen. We willen meer thema gericht gaan werken en geven een voorproefje in dit nummer met arti kelen over kerst (Imme Dros) en herinneringen (Gré Dros). De vol gende keer Den Hoorn- ontstaan, omgeving, werken, leren, huizen, straten, planten, van de vroegste tij den tot mensenheugenis 1988. Zo krijgen de werkgroepen ook wat houvast voor het leveren van copy. In dit geval Hoornse voorouders, liedjes, dialect, oude normen enz. In het voorliggende nummer wordt het bewijs geleverd dat werkgroepen uitstekend bijdragen kunnen leve ren. Het is de bedoeling het nieuwe jaar te beginnen met zoveel moge lijk informatie of verhalen die be trekking hebben op het dorp Den Hoorn. Dat wil zeggen dat wij daar uw hulp zeker bij nodig hebben. Heeft u dus een stukje geschiedenis of een verhaal over dit dorp, stuurt u het dan in aan het adres van de redaktie. We zijn overal blij mee, en u hoeft niet bang te zijn over de brug te komen. Vertel het gerust in uw eigen stijl, wij maken er wel een leesbaar verhaal van. We wachten in spanning uw reacties af. Inzen dingen graag voor 1 maart 1989. Zo als u misschien wel heeft gezien zijn de adressen van de redaktieleden op de eerste pagina van het blad ver meld. Dit op verzoek van verschil lende mensen. Bij ieder van de redaktieleden kunt u uw kopij altijd kwijt. Maak er gebruik van! Voor ons ligt weer een nieuw jaar, name lijk 1989. Wat maken we daar met elkaar van? Het woord is ook aan u! Laten we met elkaar proberen er ook voor ons eigen blad iets goeds van te maken. Wij van onze kant zijn vol goede moed en willen ons best doen het blad van de Histori sche Vereniging Texel te laten voor tbestaan. Dat wilt u toch ook? Graag wensen we u allemaal een heel voorspoedig nieuw jaar toe. Uitgave van de Historische Vereniging Texel Nummer 9 December 1988 Prijs f 3,50 Adres secretaris/penningmeester: A. A. van Opstal Meester Kraaistraat 4 1791 VB Den Burg. De redaktie wordt gevormd door: Mevr. G. E. Dros, Schilderend 25, 1791 BA Den Burg. De heer N. Huysman, Ruyslaan 69, 1796 AC De Koog. De heer A. A. van Opstal, Meester Kraaistraat 4, 1791 VB Den Burg. Mevr. M. C. A. Palm, Schoudieck 61, 1791 WE Den Burg. De heer C. J. Reij, Warmoesstraat 18, 1791 CR Den Burg. Van het bestuur 1 Van de redaktie 1 Jaarverslag Historische Vereniging 2 Van arbeidslied tot feestdeun 2 Bibliotheeknieuws 3 Texelsche Berichten uit 1903 3 „Tessels Prate" 4 Texelsche berichten uit 1903 4 Mit de Korst on de diek 4 Grenssteenen Walenstraat 170 in DenBurg 5 Texelsche berichten uit 1903 5 Jan Trammelant, 'n markante Texelaar 6 Advertenties uit 1903 7 Wat genealogie nou zo leuk maakt 8 Advertenties uit 1903 8 Sundaskoolkerstfeest an de Hoore rond de jare dertig 9 Advertenties uit 1903 9 Advertenties uit 1904 9 Sunderklaas-speule begin dezer eeuw 10 Tessels skriêve 10 Telefoonaansluitingen 11 Elemert of Ielmert 11 Landbouwers en landarbeiders op Texel in 1888 12 Advertenties uit 1904 16 i

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1988 | | pagina 3