Wat genealogie nou zo leuk maakt Advertenties 1903 Gemengde berichten 1903 Al heel wat jaren zijn de leden van de werkgroep Genealogie bezig met het maken van hun kwartierstaten. Dit eist misschien nader uitleg. Op kwartierstaten worden vermeld: 2 ouders, 4 grootouders, 8 overgroo touders, 16 betovergrootouders enz. Zo kom je dus aan heel veel voorou ders en krijg je via de moederskant telkens andere familienamen erbij. Op de kwartierstaat van m'n man kwam ik via zijn vader Augustinus Bakker, zijn vader Willem Bakker en weer zijn vader bij Dirk Bakker gehuwd met Antje Ott te Anna Pau- lowna in 1876. Antje Ott haar beto vergrootvader was Jan Ott gehuwd met Maartje Klomp te Hoorn. Toen we op een verenigingsavond over onze kwartierstaten spraken zei Ans Langeveld-van der Voorn dat ze een Alewijn Ott had gevonden in de kwartierstaat van haar man. Zouden we tot dezelfde voorouders komen, was de vraag. Na enig gezoek was het raak. Ans kwam ook uit bij Jan Ott en Maartje Klomp. De naam Ott was ons niet geheel vreemd, omdat we op Texel de slagersfamilie Ott hebben wonen. Zij bleken over een stamboom te beschikken van hun familie, welke we mochten inzien. En ja hoor, Jan Ott en Maartje Klomp kwamen er ook in voor, zelfs nog met hun ouders. We zitten nu al begin 1700, dus een aardig eindje Voor een klein gezin aan Den Burg wordt voor 's Zaterdags gevraagd eene zindelijke werkvrouw. Adres: Bureau van dit blad. Op hoop van Zeegen en goede Vangst. Het beste vliegenkerkhof vangt alle insecten. Fabrikant S. Marcus 141 Utrechtsche straat 141, Amsterdam. Men vraage prij sopgave. terug. Al met al natuurlijk wel ont zettend leuk. Onlangs is Cees Hoo- gerheide, ook van de werkgroep Genealogie, begonnen met zijn kwartierstaten en je houdt het bijna niet voor mogelijk, maar ook hij komt via Jacob Bood gehuwd met Aafje Ott (via Cees z'n moeders kant) uit bij Jan Ott, schoolmeester in Wognum, en Maartje Klomp. Dat je op Texel met dezelfde voorouders geconfronteerd word is begrijpelijk, maar dat je met z'n drieën uit de werkgroep op dezelfde voorouders in West-Friesland uitkomt is toch wel verwonderlijk. M. Bakker-Zijm. Oh, die Drank. Tb Apeldoorn heeft een vrouw zich van het leven be roofd uit wanhoop over het drank gebruik van haren man en haren zoon. Te Lonschedijk (N.B.) brak in de nacht een varken uit zijn hok los, drong tot de woonkamer door en knaagde daar een in de wieg lig gend kind een oor van het hoofd. De 104 jarige wed. Abrams geb. Wijnberg te Kampen was deze week voor het eerst van haar leven on gesteld. Er is nu weer beterschap ingetreden. De Alg. Ned. Wielrijdersbond welke thans 20 jaar bestaat telt thans 18000 leden. Hij heeft thans in het land 580 hulpkisten, 850 wegwijzers en 144 waarschuwingsborden. In de gemeente Ibbbergen heeft zich een boerenknecht bij een land bouwer voor het hele jaar verhuurd voor een nieuwe fiets. Vrouwelijke rechtsgeleerde. We heb ben er nu al twee in ons landje; Mej. Kok die onlangs in Rotterdam de advocaten eed aflegde en Mej. v. Dorp dezer dagen beeedigd bij de Haagse balie. Gevonden voorwerpen Gedeponeerd ten Raadhuize een zakdoek, een postzegel een potlood gev. op de Steenen plaats een slangetje van een fietspomp een kousebandje, een geldstuk een halfhemd en knoopje. Wie bezat op Texel het driewielige voertuig met als kenteken G 17008? Meer afbeeldingen daarvan? Afgebeeld in de werkplaats van J. J. Lafeber (1897-1960) in de Warmoesstraat achter nr. 25, nu doorbraak naar de Groeneplaats. Links op de foto zijn medewerker R Kok, later melkslijter en buschauffeur.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1988 | | pagina 10