eerste bus van Reuvers rechts achter de bus Thijs Reuvers en zijn vader M. Reuvers, voor „De Nieuwe Aanleg", De Cocksdorp 1925. N. Huysman Rzn. De beide foto's van de bus van Boe kei en de foto van de deli op de Ste nenplaats werden ter beschikking gesteld door resp. de familie Boekei en C. J. Reij. deli te Den Burg, Stenenplaats le bus Boekei op „het Hooksie", 1923. boot met een bus van 16 personen en gaat Boekei tijdens de zomer maanden ook op De Koog rijden. (Gem. archief Texel). 1911 vraagt C. Kooiman Dzn, Ooste rend een concessie gezien de be hoefte sedert de opheffing der deli-dienst en f400,— subsidie. Zijn verzoek, ondersteund door een lan ge lijst van belanghebbenden, wordt echter door de Gemeente afgewe zen. (Gem. archief Texel). deli te Oosterend De Cocksdorp-De Waal-Den Burg-Oudeschild v.v. 28 maart 1923 vraagt Thijs Reuvers, De Cocksdorp de Gemeente vergun ning voor zijn vijf maanden eerder geopende busdienst. Ook Reuvers vraagt subsidie om de exploitatie mogelijk te maken. Ondanks her haalde verzoeken, krachtig on dersteund door vele belanghebbenden in De Cocksdorp en de polder, wordt geen subsidie verleend. Thijs Reuvers bleef deson danks rijden. Wagendienst Oosterend-De Waal- Den Burg-Oudeschild. v.v. In 1878 vraagt K.D. Mantje, loge menthouder vergunning doch het wordt 1880 als de stalhouder A.A. Eelman Jzn, Oosterend deze dienst start. (Gem. archief Texel). Eelman bleek ook bereid de diligence aan te passen voor het postvervoer en kreeg het postcontract met ingang van 1 april 1887. Belangrijk voor het postvervoer vanaf Oosterend naar De Waal en Den Burg, want voorheen kwam de post met de bo de van Oudeschild rechtstreeks. Een brief van Oosterend voor De Waal bijvoorbeeld ging dan eerst naar Oudeschild vandaar naar Den Burg en van Den Burg naar De Waal en ook omgekeerd. Nu gaat de brief voor De Waal en Den Burg of om gekeerd rechtstreeks. Begin deze eeuw en mogelijk eerder zat Jan Boon op de bok van deze deli. Waarschijnlijk houdt deze dienst op kort na de eeuwwisseling want in

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1988 | | pagina 5