Van de redaktie Inhoudsopgave Van het bestuur Enige tijd heeft u weinig van de vereniging gehoord. De oorzaak hiervan is gelegen in het feit dat er gedurende de zomermaanden weinig of geen aktiviteiten worden ont plooid. Maar zo zachtjes aan is het hoogseizoen voorbij, en gaan de ver schillende werkgroepen weer van start. Voor hen die het nog niet we ten of als herinnering voor hen die al in de verschillende werkgroepen meewerkten volgen hier de tijden van de diverse bijeenkomsten: Elke tweede dinsdag van de maand 's avonds om 8 uur bijeenkomst van de werkgroep genealogie. Elke der de dinsdag van de maand 's avonds om 8 uur bijeenkomst van de werk groep dialect. Verder is er op elke vierde dinsdag van de maand vanaf 7.30 uur 's avonds gelegenheid ge bruik te maken van onze eigen bi bliotheek. Dit is alleen mogelijk voor leden van de vereniging. Zo zachtjes aan is er een flinke verza meling boeken, tijdschriften etc. ter inzage of uitlening beschikbaar. Wilt u meedoen, dan bent u op genoem de avonden van harte welkom. Het dagboek van ds. Huizinga is in ko pie gereed, en ligt ter inzage in onze eigen bibliotheek en tevens in de openbare bibliotheek te Den Burg. Het bestuur vat zijn taak weer op in september. De eerste vergadering is gepland op 6 september in 'd Ouwe ULO. In de loop van september zal er een ledenvergadering gehouden worden. Daarvoor krijgen de leden een aparte uitnodiging. Er zal onder andere een bestuursverkiezing ge houden moeten worden doordat on ze voorzitter overleden is. De leden zullen ook in de gelegenheid wor den gesteld kandidaten naar voren te brengen. Onze waarnemend voor zitter is helaas ook nog niet hele maal fit, maar we hopen dat de komende aktieve periode velen zul len meewerken aan het verder tot bloei brengen van onze vereniging, en dat het met recht een vruchtbaar seizoen zal worden. We wekken on ze leden graag op daaraan mee te werken ook door aanmelding van nieuwe leden. We zijn de 200 leden ruim gepasseerd, maar het kunnen er veel meer worden. Elk lid een nieuw lid aanbrengen zou niet zo gek zijn. Doet uw best. En tot alle lezers, niet zijnde lid van onze vere niging, zou ik willen zeggen: sluit u aan ook al kunt en wilt u niet mee werken in de werkgroepen. Het bestuur. Het redaktie-team is weer compleet, doordat Gré Dros onze gelederen is komen versterken. We hopen dat ze zich bij ons thuis zal voelen, maar daar twijfelen we niet aan. Gré, veel succes toegewenst. In de num mering van ons blad hebben we een wijziging aangebracht. Tot nog toe vermeldde het blad op de binnenzij de het juiste volgnummer, terwijl op de buitenzijde het nummer van het betreffende jaar is vermeld. Dit werkt eigenlijk een beetje verwar rend en daarom hebben we besloten ons blad gewoon door te numme ren, zodat u direct kunt zien of uw verzameling compleet is. Dus deze keer niet nummer drie op de voor zijde maar nummer acht. Verschill- dende leden vinden dat er zo weinig van de leden zelf in het blad wordt opgenomen. Daar kunnen we alleen het volgende van zeggen. Ons blad staat in de eerste plaats ter beschik king van de leden. Maar als die le den geen kopy insturen kunnen we aan die klacht echt niets doen. Dus leden van de vereniging: stuur uw kopy, verzoekjes of wat u maar wilt aan het adres van de redaktie in, en wij zorgen dat het geplaatst wordt. Maar ook andere lezers, niet zijnde leden, kunnen kopy insturen. Ook uw bijdrage is van harte welkom. Alleen met de hulp van leden en le zers kunnen we het blad in stand houden. Kopy voor het volgende nummer zien wij graag vóór 15 no vember tegemoet aan het adres van de redaktie. Voor u ligt dan al weer nummer acht van ons verenigings blad. We hopen dat u het even inte ressant zult vinden als de vorige zeven. Uw verzameling begint te groeien, want we nemen aan dat de bladen niet zo maar in de prullebak zullen verdwijnen, maar zuinig be waard worden. Daarmee krijgt u een ware schat aan Texelse geschie denis in huis. Een geschiedenis die echt de moeite waard is om te le zen. We zijn toch allemaal gek op ons mooie en rijke Texelse leven? De redaktie Uitgave van de Historische Vereniging Texel Nummer 8 September 1988 Prijs f3,50 Adres secretaris/penningmeester tevens redaktie-adres: A. A. van Opstal Meester Kraaistraat 4 1791 VB Den Burg. Van het bestuur 1 Van de redactie 1 Openbaar vervoer op Texel van 1863 tot 1923 2 Onwettige geboorten in Noordholland in de periode 1812-18504 Werkgroep genealogie 5 We beginnen in september weer 5 Vogelkiekjes 6 Tiptoppies 8 „Smakken en kuiven" 9 Een klacht van de „ontvanger" van de Texelse Post van 1778 10 „Texel" - oestervisserij met de ijzeren beugel 12 PLannen voor 'n stoomtram nimmer verwezenlijkt 15 „Tessels prate" 16 De Nachtwacht 16 Zanggroep oude liedjes 16 1

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1988 | | pagina 3