4 /IhC^ W' ^Nieuwjaarsgroet Van de redaktie maar de armoede in de visserij dwong me om ook bij m'n broer Jaap van boord te stappen en voor een beter loon bij de dorsmachine in de polder te gaan werken. Ik heb ook nooit meer gevaren". Op de vraag of hij ooit bang op zee is ge weest antwoordt Piet; ,,Ik was nooit bang voor de zee, maar wel hoe ze hem gebruikten.... Na een huwelijk van bijna 68 jaar overleed Piet op 95 jarige leeftijd op 3 februari 1984. Bert Koning Bronnen: Texelse krant, Gemeen tearchief Texel, Gemeentearchief Zij- pe, Journaal vuurtorenwachter Buis. bij den aanvang van het Schrikkeljaar 1908, aangeboden aan de Ingezetenen van den Burg op Texel. Welkom allen, medeburgers! Welkom in het schrikkeljaar 1 Wat 't verloopen jaar ons aanbood, Was niet alles even naar. Gaf het niet wat ieder hoopte, Bracht het velen leed en pijn, Met het nieuwe ral het zeker Daarmee wel hetzelfde zijn. 'tOude heeft veel strijd gegeven; Maar voor Texel zegepraal. De eigen Stoombootonderneming Vond hier maar een goed omhaal. Nu moet er een tr»m nog komen Ook door Texels energie. En voor al dat soort van dingen, Heb ik heel veel sympathie. 't Schrikkeljaar brengt ook ons eiland Een tentoonstelling, zoo groot Als men hier nog tnooit te zien kreeg. Landbouw gaf daaraan den stoot. Laat toch ieder oneer streven Naar die zaken, fzoo veel waard Voor den bloei van de gemeente Daarmee wordt iets goeds vergaard. Ook ik ben steeds ^an 't vergaren; Maar dat is niet zoo in trek. Toch ruim ik het vuil geduldig, Waar ik 't langs den weg ontdek. Alles reinigen wat vuil is, Ligt helaas niet in mijn macht, En het slijk alom verwijdren, Daartoe ook ontbreekt da kracht. Onze Burgf steeds rein te nouden, Is een moei te volle taak; Daaraan wijdt ik mijne krachten; 'tls voor mij de beste zaak. Nu we een schrikkeljaar betreden, Ben 'k op wenschen meer bedacht, En hoop, dat bet elk zal geven, Wat hij reed'lijk maar verwacht. 't Vorstenhuis zij 'tjaar ten zegen; Ook voor ons Bestuur zij 't goed 'tSchenke ieder in zijn werkkring Heil en vreugd in overvloed Zij zoo 't schrikkeljaar ten zegen; Stemme t allen wel te moe Dit roept, met een groet aan allen, De stadsreiniger U toe. Uw dw. dor., P. WIJLISTER. Diep getroffen is ons redaktieteam door het plotseling overlijden van Gijs Oskam. Hij laat ook bij ons een lege plaats achter, een plaats die heel goed bezet was. Zonder hem verder gaan doet pijn, maar we mo gen niet bij de pakken neerzitten. Dat lag ook niet in zijn lijn. Vandaar dat nummer 6 van ons blad nu het licht ziet. Vanzelf zijn we begonnen met een ,,In Memoriam". Verder hebben we geprobeerd er ook deze keer een acceptabele uitgave van te maken. Er is gevraagd een datum te noe men waarop kopy voor het volgende nummer bij de redaktie binnen moet zijn. We willen dit voor het volgende nummer stellen op 1 maart 1988. Het zal niet altijd zeker zijn dat uw bijdrage ook inderdaad in het volgende nummer opgeno men, wordt, want we zijn gebonden aan een bepaalde voorraad kopy. We nemen aan dat u daar begrip voor op kunt brengen. We kunnen nog meedelen dat in voorkomende gevallen beschikt kan worden over de voorraad cartoons van de Koger kunstenaar Harrie Tielemans. Op een desbetreffende vraag uit de ledenvergadering kunnen we ant woorden dat er altijd in de eerste plaats ruimte wordt gecreëerd voor bijdragen van de verschillende werkgroepen en de eigen leden. Tot slot wenst de redaktie u allen een voorspoedig en alleszins geluk kig 1988 toe. We hopen ook het ko mende jaar op uw noodzakelijke medewerking te k'unnen rekenen, om zo ons eigen blad aantrekkelijk en interessant te kunnen houden.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1987 | | pagina 6