In memoriam Gijs Oskam Van het bestuur Inhoudsopgave Op 28 november 1987 is plotseling de oprichter en voorzitter van onze vereniging de heer Gijs Oskam, overleden. Iedereen is daar geweldig van geschrokken en heeft van dit bericht met verslagenheid kennis ge nomen. In de eerste plaats gaan on ze gedachten uit naar mevrouw Os kam en de kinderen. Zij zullen hun man en vader vanzelf het aller meeste missen. Wij hopen dat zij de kracht zullen vinden dit verlies te dragen. Ook onze vereniging zal Gijs bijzonder missen. Van het begin af is hij de stuwende kracht ge weest. Eerst bij de oprichting, later als voorzitter. Hij was een niet te stuiten werker, en we mogen gerust zeggen dat onze vereniging in de korte periode van haar bestaan ont zettend veel aan hem heeft te dan ken. Hij trok overal achter aan, en rustte niet voor hij gevonden had wat hij zocht. Hoeveel museumdeu ren en archiefdeuren zal hij geo pend hebben, en hoeveel tijd zal hem dat gekost hebben. Veel wat verborgen was heeft hij gevonden. Daarnaast mogen we ook niet verge ten het werk voor ons verenigings blad. Ettelijke artikelen van zijn hand zijn er in opgenomen. Hij gaf leiding aan het redaktieteam, maar zonder daarbij uit te gaan van dat hij het alleen wist. Samen werd het blad klaar gemaakt voor verschij ning. Zonder twijfel heeft hij zijn stempel gedrukt op het bestaan van onze vereniging, en wij zullen hem daar altijd dankbaar voor blijven. Tot aan het eind van zijn leven lag de vereniging hem na aan het hart en werkte hij daarvoor. We zullen hem ontzettend missen, en het zal heel moeilijk zijn de opengevallen plaats weer zo kundig te bezetten. Maar in zijn geest zullen we trach ten verder te gaan; hij zou niet an ders wensen. Laat zijn grote werk lust, zijn liefde voor de vereniging voor ons de inspiratie opleveren sa men verder te gaan. Helaas is Gijs niet meer in ons midden, maar zijn geest leeft zondermeer verder in on ze Historische Vereniging. A.A. van Opstal Door het plotselinge overlijden van onze voorzitter, heeft ons bestuur een bezielende kracht verloren die moeilijk te vervangen zal zijn. Maar we moeten verder. De functie van voorzitter zal tijdelijk vervuld wor den door de heer D. Lemstra. We wensen hem toe dat hij zijn taak in goede harmonie met de overige bestuursleden kan vervullen, en daar twijfelen we ook niet aan. Onze vereniging zal medewerking verlenen aan de Dubbele van Sion- avond op 23 januari 1988. De mede werking zal bestaan uit een optre den van de zanggroep en de heer Gelein Jansen. Ook zal meegewerkt worden aan de Open Dag op 16 januari 1988, geor ganiseerd door de beheerscommissie d'Ouwe ULO. Nogmaals wordt de aandacht ge vestigd op het feit dat we voor de dinsdagavonden ruimte hebben ge huurd in d'Ouwe ULO. Tweede dinsdag van de maand „Werkgroep genealogie" om 20.00 uur; derde dinsdag van de maand „Werkgroep dialect" om 20.00 uur; vierde dins dag van de maand „Bibliotheek avond" voor de leden om 19.30 uur. Op de laatste ledenvergadering (23-11-1987) werden de aftredende bestuursleden met algemene stem men herkozen. Dit betreft mevr. M. Bakker-Zijm en de heer K. Uitgeest. Totaal 39 leden woonden de leden vergadering bij. Tot slot wensen alle bestuursleden u van harte een gelukkig nieuwjaar toe in alle opzichten. Over het afge lopen jaar is over onze vereniging een schaduw gevallen, hopelijk zul len we dat in dit jaar niet weer mee hoeven te maken. Uitgave van de Historische Vereniging Texel Nummer 6 December 1987 Prijs ƒ3,50 Adres secretaris/penningmeester tevens redaktie-adres: A. A. van Opstal Meester Kraaistraat 4 1791 VB Den Burg. In Memoriam Gijs Oskam 1 Van het bestuur 1 Het vergaan van de TX 122 op 6 oktober 1904 2 Van de redactie 4 De armenkamers in de Molenstraat 5 Onze verenigingsbibliotheek 5 Mensen in de Warmoesstraat 5 Over oude liedjes en Hoornder loodsen 6 Uit de Texelse Courant van 1902 7 Reacties op de Tesselse Skeurklender 7 Lezing Nico Dros over ds. J. J. Buskes 8 Uit de Texelse Courant van 1902 8 De koppige postiljon 9 De ruilverkaveling en champignons 9 Reglement en Amten bij de Kerken en Kerkmeester 10 Uit de Texelse Courant van 1902 11 Honderdste geboortedag van Dirk Daalder (1887-1963) 12 De geschiedenis die de grond prijsgeeft 13 Uit de Texelse Courant van 1902 13 Uit de Texelse Courant van 1902 14 Tentoonstelling van de Holl. Mij van Landbouw in 1908 15 Reglement en Amten bij de Kerken en Kerkmeesters pagina 10 en 11 Hij zal de kinderen, die na de voorzeide tijd in 't school komen bestraffen.... 1

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1987 | | pagina 3