Tentoonstelling van de Holl. Mij. van Landbouw in 1908 Reeds op 31 december 1906 werd bij een vergadering in De Zwaan besloten om pogingen in het werk te stellen de jaarlijkse algemene ver gadering van het hoofdbestuur op Texel te krijgen en daar een ten toonstelling aan te verbinden. Het hoofdbestuur laat begin 1907 weten dat zij in september zal beslissen. Inmiddels heeft men ook de zuster- afdeling Eijerland gevraagd mede werking te verlenen. Ook kwam er al bericht binnen van de firma Geus en Vlessing die hun lokaliteit aanbo den. (Zij exploiteerden toen het ho tel Texel]. In augustus 1907 bleek ook de afdeling Hoorn het hoofd bestuur te hebben verzocht de alge mene vergadering aldaar te houden, aangezien het daar in geen twintig jaar gebeurd was. Er was concurren tie en daardoor moest men de zaak zeer goed aanpakken. Er werd een kaart van Texel verzonden aan de leden van de algemene vergadering en de afdelingen en tevens een schrijven waarin er op gewezen werd, dat op Texel de vergadering nog nummer werd gehouden of schoon de afdeling al meer dan 50 jaar bestond. Om nog meer druk uit te oefenen werd dokter Wagemaker als afgevaardigde benoemd naar de vergadering van het hoofdbestuur. De bouw van de grote restauratietent werd gegund aan de Gebr. Smit voor f790— Hij had Texel aangeprezen en gewe zen op de uitgestrektheid van het ei land met zijn vele schapen, het na tuurschoon, de ontginningen en be plantingen door de Heide Mij. etc. en de daardoor steeds stijgende be langstelling van de vreemdeling. Het maakte indruk en het bestuur kon er niet omheen. Texel werd aangewezen. Het bestuur had ook reeds een ge schikt terrein van 3% bunder gevon den toen gelegen aan het eind van de Kogerstraat en belangeloos ter beschikking gesteld door Joh. Roe per. De ingang was aan de Ko gerstraat, iets voorbij De Zes en het terrein ongeveer tussen De Zes en de Secr. Jonkerstraat. In november 1907 werd weer vergaderd in café Den Burg met de zusterafdeling Eijerland. Teso bood vrij vervoer aan voor vee en goederen bestemd voor de tentoonstelling en ook de Nederlandse Spoorwegen deed zo'n aanbod. Bij het bespreken van het programma werden de uitgaven be groot op ƒ17.000— en de ont vangsten op 9.000— zodat een te kort van ƒ8.000— zou ontstaan. Ter Landbouwtentoonstelling aan de Kogerstraat, Den Burg in 1908. 15

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1987 | | pagina 17