Uit de Texelsche Courant van 1902 Tijdens de droge zomer van 1976 werden in de Eierlandse polder fraaie ge wasmerktekens of ,,crop-marks" zichtbaar. De voormalige prielen van het oude wadlandschap bleken wat vochtiger te blijven dan de ernaast gelegen gronden. Sporen uit de Bronstijd? Uitgegraven afdrukken blootgelegd bij bouwrijpmaken van grond aan de Schilpbanck, Den Burg op 4 sept. 1987. 28 juni. Mejuffr. S. Swaab. Bericht het geachte Texelsche publiek dat zij ge durende de kermis haar atelier heeft geplaatst in den tuin van den Heer Flens Hotel „Texel" om daar het geachte publiek te photographeren. Prijzen als volgt: 6 net afgewerkte portretten 60 cent; 3 grootere idem 60 cent; 2 salonportretten 125 cent; Gezelschappen van 2 tot 10 perso nen a flr- de volgende 10 cent per stuk. Tot vervaardigen van familie- en gezelschapsgroepen ben ik steeds aan huis te ontbieden. 21. Sept. De Burgemeester van Texel roept sollicitanten op naar de betrekking van Gemeente-Veldwachter te Den Hoorn, op een jaarwedde van ƒ100— Sollicitanten kunnen zich persoonlijk aanmelden bij den Bur gemeester ten Raadhuize op Maan dag 13 October des voormiddags tussen 11-12 uur. 13 Oct. Beschikbaar een beste dekbok. Dek- geld 25 cent. W. Mulder, Westermient. 23 Oct. Uitslag Publieke Verkooping gehou den 20 October 1902 in Hotel ,,de Zwaan" Cl. H. de Boer, notaris. De Hoeve tuin en schuur en erf ge naamd „Rozenburg" met 5 percelen land groot 5.13.87 HA. Kooper M. Kuip voor ƒ6135— WAARSCHUWING. Die een oude naaimachine heeft, welke door per sonen om een nieuwe te verkoopen, onbruikbaar is verklaard, informee- re eerst bij Gebrs. Moerkerk. Adres: Kaczor Oudeschild. Schoonmaken van machines 75 cent. Alle repara ties onder garantie. Ook aan huis te ontbieden. Nut en genoegen de Waal. Vergade ring met Dames op donderdag 13 Nov. e.k. 's avonds half 8 in de „Rij zende Maan". 13 Nov. Baldadig vernielen van de Isolatoren der Rijkstelegraaf- en Telephoonlijnen. De Burgemeester der Gemeente Texel waarschuwt ingevolge Regee- ringsaanschrijven, dat het moedwil lig beschadigen van Rijkstelegraaf- en Telephoonwerken, krachtens arti kel 351 van het Wetboek van Straf recht wordt gestraft met een gevangenisstraf van ten hoogste drie jaar.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1987 | | pagina 16