Van het bestuur De oogsttijd breekt weer aan, maar dit plaatje toont een beeld uit een ver verleden. Voor u ligt het vierde nummer van ons verenigingsblad, en u hebt mis schien al even met uw ogen geknip perd. Alle lof voor de uitvoering waarin de eerste drie nummers ver schenen, maar dit is vanzelf profes sioneel. Dit is zeker een blad dat het bewaren meer dan waard is. Hoe kan dat bij een zo jonge vereni ging, zult u vragen. Zwemmen we in het geld? Nee, zeker niet. Maar door de zeer loyale medewerking van de b.v. Langeveld De Rooy is dit mogelijk. In het kort zit het na melijk zo. Voor de uitgave van de Texel Toerist wil men graag beschik ken over verhalen e.d. over Texel en zijn historie. Waar kun je dan beter terecht dan bij de Historische Vere niging Texel? En zo is het in goed overleg gekomen. In Texel Toerist mogen verhalen van ons overgeno men worden en wij krijgen dan ons blad in deze uitvoering. Het ziet er heel goed uit, en we hopen dat ook de lezers dat vinden. Het blijft ons eigen blad en wij blij ven verantwoordelijk voor de in houd. We hoeven niets in te leveren en de kontakten met de b.v. Lange veld De Rooy zijn zeer prettig. Wij wensen de redaktie van harte geluk met ons nu professionele blad en twijfelen er niet aan dat zij er zich voor in zullen zetten de eigen indentiteit te bewaren. Inzenders van een ontwerp voor het omslag kunnen hun inzendingen binnenkort weer tegemoet zien. Er is een keus gemaakt, en we hopen een goede. Aan hen die een ont werp instuurden: hartelijk dank voor het werk wat u deed. U hoort nog van ons. Nogmaals wordt er de nadruk op gevestigd dat echtparen een reductie krijgen op de kontributie wanneer zij beiden lid van onze vereniging zijn of worden. U betaalt dan geen f50— maar ƒ40— De gemeente heeft gelden beschik baar gesteld voor de aanschaf van een cassette-recorder en banden. Binnenkort kan nu begonnen wor den met het opnemen van inter views met oudere inwoners van Texel. We danken het gemeente bestuur voor de verleende medewerking. We mochten van diverse mensen een grote hoeveelheid bidprentjes, foto's, filmmateriaal, boeken, tijd schriften enz. ontvangen. We zijn er heel erg blij mee en willen de milde gevers en geefsters heel hartelijk langs deze weg bedanken. Het is voor anderen mogelijk een stimu lans om ook aan onze vereniging te denken als er opgeruimd gaat wor den. Even 3019 bellen of een be richtje aan het adres Meester Kraaistraat 4, 1791 VB Den Burg. Alleen voor bidprentjes kunt u kon- takt opnemen met Mary Bakker, Keesomlaan 20, 1791 DC Den Burg, telefoon 2113. Uitgave van de Historische Vereniging Texel Nummer 4 Juli 1987 Prijs ƒ3,50. Adres van de redaktie Schilderend 44, 1791 BH Den Burg. Adres secretaris/penningmeester van de vereniging Meester Kraaistraat 4, 1791 VB Den Burg. INHOUDSOPGAVE Van het bestuur 1 Jacob Jansz Bremer, Commandeur ter Walvisvaart 2 De Texel-berg in Noord-Italië 5 Overname van historisch film materiaal op videobanden 5 Texelse vlag 6 Eisoeke 7 De löndmeter en et hondje fón Pacha 8 Ds. Huizinga 9 Reakties op de Tesselse skeurklender 9 Van de redaktie 9 Vliegen op Texel 10 Bevorderde de aanleg van de Eierlandse dijk in 1629 de ondergang van het dorp West-Vlielandt? 12 Het Gouden Jubileum van Jan Kalis 1 14 Heimwee 15 Lezing over Ds. Jakob Huizinga 15 Hoe noemen wij onze voorouders? 15 Geschiedenis der Doopsgezinden op Texel 16 Van vier verweerde bomen 16 1

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1987 | | pagina 3