VAN DE BEDAKT1E"TAFEL Voor u ligt al weer het derde nummer van ons kwartaalblad. Zo u weet krijgen de leden het blad gratis, en donateurs als ze tenminste f. 25.per jaar bijdragen. Tot nog toe was de oplage 350 exemplaren, maar gezien de grote vraag bij de boekhandel en verkoopadressen elders, zal de oplage op 500 exemplaren gebracht worden. Verzuimd is te vermelden dat het artikel over "Het geslacht Kikkert"opgenomen in nummer 2, pagina 9, ons werd toege zonden door de heer P. de Graaf te Bussum. De namen van de omgekomenen, beschreven in "Het lied van de zes Tesselsche knapen"op genomen in nummer 2, pagina 15» en de datum waarop dit gebeur de, kon worden achterhaald door Mary Bakker-Zijm, aan de hand van het impostregister op het begraven. Knap speurwerk! Het gedicht waarmee de heer W.J. Kikkert zijn artikel be sluit, opgenomen in nummer 2, pagina 27kan vrij nauwkeurig worden gedateerd. De toren van De Westen werd gesloopt in 1859; het theehuis op de Hogeberg werd gebouwd in 1855. Het gedicht moet derhalve in de tussenliggende tijd gemaakt zijn. Allen die door hun bijdrage dit blad weer interessant gemaakt hebben, hartelijk dank. We hopen dat dit zo blijft. We zien uw kopy weer graag tege moet. U allen, lid of alleen lezer, kunt uw bijdragen insturen aan het redaktie-adres Samen kunnen we van ons blad een waardevol geheel maken. BOEKEN_EN_DERGELIJKE Misschien komt u nu of straks bij de schoonmaak boeken, tijd schriften of dergelijke tegen die betrekking hebben op Texel. U WILT ER WEL VAN AP? Eén telefoontje is voldoende om ons in aktie te brengen. En u mag het ook even afgeven als u dat beter uitkomt. Kontaktpersoon van onze ver eniging: A.A. van Opstal Meester Kraaistraat 4 1791 VB Den Burg Telf02220-3019 1903 Voor het eerst op Texel. Hedenmorgen bracht men one de tijding, dat er een automobiel op Texel was. Natuurlijk had dit rijtuig van den nieuwen tijd veel bekijk, de lieve jeugd, die van morgen van wege de onderwijzersvergaderiig vrij van school was, waa present en met haar tal van nieuwsgierigen. Of de wegen op Texel voo? automobielen wel geschikt zijn, valt zeer te be twijfelen, in elk geval nullen de-boeren met het oog op het schrikken der paarden wel niet gesteld zijn om een dergelijk rijtuig lang3 de wegen te ontmoeten.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1987 | | pagina 6