1 In de bestuursvergadering van 18 december 1986 heeft de heer Lemstra vrijwillig de voorzit tershamer overgedragen aan de heer Oskam. Een woord van har telijke dank aan de heer Lemstra, de voorzitter van het eerste uur, is zeker op zijn plaats. Hij heeft erg veel werk verzet en zal dit ook als gewoon be stuurslid in de toekomst zeker doen. Het bestuur heeft hem niet voor niets tot waarnemend voorzitter benoemd. Een welkom aan de nieuwe voor zitter voegen we hier graag aan toe. De heer Oskam heeft een rijke bestuurlijke ervaring, en daar hopen we in de toe komst zeker van te profiteren. Op 21 januari j.1. hebben we een gesprek gehad met de heer Kuiper in het Natuurrecreatie- centrum. Doel van het gesprek was kennismaking en mogelijke samenwerking. In principe kun nen oude films in het N.R.C. gekopieerd worden. Onze vereni ging geeft graag gelegenheid artikelen in ons blad te plaatsen. Onze vereniging wil graag behulpzaam zijn bij het inventariseren van het boeken bezit aanwezig in het N.R.C. Gedacht wordt aan een archeo logische tentoonstelling in het N.R.C. in 1988. Het dagboek van dominee Hui- zinga is in bruikleen afge staan om gekopieerd te worden. Daar zijn we bijzonder blij mee want dit is van onschatbare ware voor de historie van ons eiland. Over een en ander is kontakt opgenomen met het ge- me entebestuur. Het is een zeer omvangrijk geheel en het zal geruime tijd duren voor het gekopieerd is. U hoort er te zijner tijd wel meer van. Dit derde nummer van ons blad is evenals de vorige uitgaven weer waardevol. Wij danken de redaktie voor hun inzet en werk, waar het ook deze keer niet aan ontbrak. Helpt u de samenstellers een hand je door kopy aan het adres van de redaktie te sturen. De penningmeester heeft het jaar 1§86 afgesloten met een batig saldo van ruim f. 4000,We komen nu wat ruimer in de finan ciële middelen te zitten, maar er zijn plannen die we te zijner tijd willen realiseren, en die kosten veel geld. Vandaar zijn zuinige op stelling. Elders in dit blad geeft hij een overzicht van de stand van zaken. Het bestuur heeft besloten leden echtparen een reduktie te geven op -de jaarlijkse kontributie. Zij betalen met ingang van 1987 geen f. 50.doch f. 40,Er wordt voor dit jaar geen verhoging van de kontributie ingevoerd, dus het bedrag blijft f. 25<> Blijft u er allemaal naar streven onze vereniging groot te maken. Het winnen van leden wordt van harte aanbevolen. De Texelse middenstand laat tot nog toe ver stek gaan. Maar wie weet of het tij nog eens keert. AAN DE REDAKTIE???

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1987 | | pagina 5