Maar weet je wöt me niet beviel? Ik sèèg 't maar rondüt me ziel, (goeie ziel) 't Wés er wel een beetje stief Maar aars, se deede er ök lief. Gien iin praatte teuge óóns mee Dö's bee oéns aars, jeeminee. Want 3s je hier een freemde siet Dön praat je d'r mee, is 't niet? En don nag wel op zö'n pertee. Néé, 'k seèg öllon en deer^blif ik bee 't Gaat bee ééns veul vreeër Trien En ik mag ddt stieve niet graag sien. POMM_YM_329M_5ÏÏ_JMIL™_YOC=SFEER Dit jaar is het vier eeuwen geleden dat J.P. Coen werd geboren. Daarom worden in Hoorn tal van evenementen rond de haven geor ganiseerd. In het weekend van 24/25 april wordt er in de Noorderkerk een markt van scheepsbenodigdheden en specerijen gehouden. Op 25 april wordt tevens de bootdienst Hoorn-Volendam officieel in gebruik genomen, gepaard gaande met een vlootschouw van oude schepen. Op 30 april, koninginnedag, staat de haven opnieuw bol van varende pracht onder het motto "Met vlag en wimpel". Onder andere zal dan de barkentijn Elisabeth Smith uit Amsterdam overkomen. Op 14 mei wordt voor één keer een ouderwets beurtveer in oude glorie hersteld. Het publiek kan dan naar Amsterdam varen en de volgende dag weer varende terugkeren. Op 17» 18 en 19 juli staat een reünie gepland van ronde en platboomjachten. Op 17 juli wordt er op het Hoornse Hop een spiegelgevecht gehouden en op 18 juli zullen de schepen zich in een wedstrijd meten. Op 27/28 juli worden er voor de kust van Hoorn wedstrijden gehouden in het traditioneel Eriese dcuisjessilen, georganiseerd door de Stichting Het Schuitje. De Westwal-botterwedstrijden, die voor 21, 22 en 23 augustus op de kalender staan, zullen opnieuw worden opgeluisterd met een VOC-markt rond de haven, waar dan ook antiquiteiten te koop zullen worden aangeboden. Nadere informaties zijn te ver krijgen bij de VYV Hoorn.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1987 | | pagina 25