Mit meikes knechies, zó wee doên Dót dóönst men mit veul meer fesoen. Hierna kwam weer een aare dèèns 'k Geloof 't hiete op sien Frööns Teméénste, Jawik lachte him höllef slap Se spronge zóó ós Jawik seid "Gelop". maar 't wós een aare grap Zó gek os kóllevers in de weit Die 't fóórjaar üt de stööl Gaane^net zó wild en net zó móói. Het doónse hód fóór eerst een end Doe speulde d'r maar ölliin een vent Een lillek deuntje op 'n viejool, Ik docht, nou dót is apekool. 't Wós üt en 't mönsvolk mit mekaar Dót maakte op iins 'n gróót misbaar 't Klapte en stompte oppe grónd Dót 'k Jawik geniins meer ferstond. Ik froeg an Prins de köstelijn Wöt of dót wós; wèt denk je Trijn? Hee seid, nou, dót is 't applausement, Aars seid die niet, die móolle vent. Doe folgde 'r nag 'n döónsie weer, Dót wós wel mooi deuze keer, 't Wos nou een "effentieve" dööns, "Kerielje" hiette 't op sien Frööns, Dót leek nag veul op öonse dóóns Want dón weer vrouws en dón weer möns En naaderhönd weer öllegaar En dón weer eeve paar ön paar Kom, seg Jawik, nou doên ik mee Dót is gemakkelek, jeemienee Dot hêèwwe wee toch ök nag leerd Zóó mooi os iin het maar begeert. Deer gong Jaap mit me oppe baan, We gonge naast mekaar maar staan En liepe don weer deur mekaar Mit ól die gróóte juffers maar. Eerst gong 't goed, maar op 't lest Is 't weer; 't ging niet öl te best Want o, die speulmon riep zó raar Sjassee Aafdam, aafhat wos 't maar. Eerst döcht ik, ik dót ie op me skold En dón, dón wós 't of dót 't Jawik gold Maar later hoorde ik wót 't wós öl wós sien Fróöns ós 't zuiverst glós. Doe dót üt wósöl weer wót aars Een gonge blaasde 't bont en paars Op zo'n trompet, 't wós een hoeboe 't Gong maar öl maar, boe, boe, boe. Hee hiew mit blaaze nauweleks op Of 't wós weer heibel, heurie-op Krek een leeve ós de eerste keer 't Wós applausement doe weer Nou in 't Kesert wós 't erg mooi Os 't deen is, *t aare jaar mit 't hooi Dón krauw ik Jawik weer op zee Want mèèns ik ben er zó graag's bee.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1987 | | pagina 24