Nou 'k wès niet lui, ik stak m'in 't paarse Jak En Jawik en ik in 't beste |>ak Naa 't Kesert, mit flinke veert Nou mèèns, 't wès de piene wéérd. Trientjebuur: Je sèw toch sèègge is 't wéér Maar is een Kesert, 'k weet 't niet meer En naa Tierelie, Je maakt me puur Nuwskierig; sèèg wèt is dót buur. Aafiebuur Wacht maar een beetge, beste Trien, Ik fertel wèt ik hóórt hèèw en sien Een zaal déér; ruum^dèt Je d'r fèn ferskiet 't Is gien slecht hüs, werempel niet En een Kesert, dot is meziek. Ik begriep niet hoe Je dót nou fergeet We hèewwe 't hier èk hèd bee Krilsepeet. Maar nou 's niet fèn 't iin op 't aar, We kwamme dón zóó mit mekaar Dicht bee dót hüs. déér wès die zaal Vól gróóte hanze ollemaal. 'k Dorst eerst niet fèn die gróóte lui Maar Jawik seid: ik geef de brui Eèn dl dèt volk; ik hèèw in mien zak, Meer ès die leu, mit goud op 't pak. 'k Trok deer mien skoêne 3n Doe liep 'k eerst erin, doe mien mèn. De héêle zaal wès vól mit groên Dèt gaf een wondermooi fesoen. En don perzikke hier en deer 'k Mocht zó fraage an een heer: Weerom is 't hier zó groên en gnap? Och, seid ie, zó maar üt de grap. Doe maar on 't kuiere in 't groên In 't bossie deer, 't wès wel wèt te doên. Wel twintig speul-leu speulde deer, zóó büte maar in 't mooie weer En dèn de mèènse kuierde maar Mit héêle troepies bee mekaar Of sètte lüsterend in 't priejeel Naa trommel, naa trompet en 'ceel'. Dèt duurde zóó tot neege uur, Doe wier 't büte wel niet guur Maar toch wèt koêl en na de zaal Ging 't volk en de speul-leu öllemaal. Doe kwam de beste pret nog èn Ik sèt mar èlliendig mit me mèn, We hèdde 'n mooie plaas fóór èn En 'k hèd toch machtig veul plezier, Want zèksewèt, hei Je toch niet hier. Op iins begon 't speulvolk weer En iin, 't leek wel 'n meneer, Sloog mit sien stok zóó in 't rond, 'k Docht mèn, Jèw hóófd is niet gezónd Nou sèw 't op een dèènse gaan, 't Is moogelek dèt ik 't niet ferstaan, Ik fónd dot zwierele enig raar, 't Wès draaie in de rondte maar. Kiek dècht ik, dut dèt dèènse hiet Die weet 't toch werempel niet.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1987 | | pagina 23