literatuurL 15 ï®2®i5Ê_Ëkeurkalender De B.V. Langeveld De Rooy stelde in het kader van het 100-jarig bestaan van de Texelse Courant een "Texelse skeurklender" gratis beschikbaar. De Historische Vereniging, en met name de werkgroep dialekt, had een werkzaam aandeel in de totstandkoming van deze "klender". Met name het aandeel van de heren Gelein Jansen en Dick Lemstra mag hier wel worden gememoreerd. Er is ook een Westfriese scheurkalender met Westfriese spreuken verkrijgbaar voor de prijs van f. 17»755 samengesteld door Nel van Laren-Zwup en Peter Ruitenberg. Marsdieg-boek_krijgt_vervolg In het najaar van 1987 zal een tweede boek "Volk aan het Marsdiep" verschijnen, samengesteld door Jan Bremer en Henk Schoorl. Het handelt over de historie van Den Helder, Texel en Huisduinen.Het is een verzameling artikelen, die eerder in de Helderse Courant werden gepubliceerd. De Schoorlse uitgeverij Pirola verzorgt de uitgave. Dagboek_van_dominee_Kuizinga De heer J. Wout Meijer te Bergen had Texelse grootouders en een op Texel geboren moeder. Daarnaast is hij zeer geinteresseerd in de geschiedenis van de Doopsgezinden. Hierdoor kreeg hij inzage in het dagboek van de Doopsgezinde dominee Huizinga, en hij begon aan een gigantisch karwei, namelijk het over te tikken of over te schrijven. Hier en daar voegde hij zelfs gegevens toe, die voor de huidige lezer van belang zijn. Inmiddels voltooide hij de periode 184-6 t/m 1870. Het geheel omvat al meer dan 1000 pagina's. Het dagboek is voor het historisch in zicht in de leefsituatie op Texel in de vorige eeuw van het grootste belang. Toe te juichen is het derhalve dat het werk nu ter beschikking van de gemeente is gesteld, welke er op zijn beurt kopieën van kan doen maken. Aan de gemeente is verzocht ook kopieën ter beschikking te willen stellen aan de plaatselijke bibliotheek en aan de historische ver eniging, waardoor het werk gemakkelijker voor historisch onderzoek beschikbaar komt. De heer Meijer heeft zijn werk nog niet voltooid; een aantal jaren na 1870 moet hij nog bewerken. Toegezegd is dat ook dit deel ter kopiëring aan de gemeente zal worden aangeboden. Hij verklaarde zich voorts bereid eens een praatje over zijn werk voor de historische vereniging te willen houden. Een aanbod waarvan te zijner tijd ongetwijfeld graag gebruik gemaakt zal worde G.A. Oskam

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1987 | | pagina 19