29 In 1962 kon burgemeester De Koning een langgekoesterde wens realiseren en werd de restauratie daadwerkelijk ter hand genomen. Na de restauratie kwam het pand als bioscoop in gebruik. Kort erna is nog overwogen de zaak alsnog uit te breiden met een toneel, waardoor er ook toneelvoorstellingen in gegeven zouden kunnen worden. Uiteindelijk zou echter nabij de L.T.S. een cultureel centrum verrijzen in combinatie met een sportzaal, de huidige Burgemeester De Koninghal. Door een binnenwerkse vergroting van het toneel heeft Rob Valkenburg de zaal nu alsnog voor meerdere funkties geschikt gemaakt. Ik hoop dat hier door een stuk van de oude glorie, welke De Vergulde Kikkert altijd heeft omgeven, tot nieuw leven zal kunnen worden gewekt. Q.A. Oskam TESSELSE SEEGGIES Fèn een aar sien arremoed wor je ok niet wiezer. (Leedvermaak hoeft ook niet) Os je iên fliêg dóód slaat, komme d'r tién op de begraffenis. (Het geeft dus weinig) Et is een staand skoofie. (Boerenequivalent voor Je siet de flooieo ever et land staand zeiltje) wuppe. (Bij grote droogte) Een dag mit een stéért. j.,,1 Een stróóper fangt nooit wot (Een lange d g) jutter fiend nooit wót. (Spreken is zilver) Buurmons gros is oltiêd groener. (Een ander heeft het altijd beter) Ik hew nag mit em achter de meierblis-kóór lófippe duwwe. (Ik ken hem al heel lang) Hee sag de beer dl tuumele. Et is kiekertjesweer (Hij zag de bui al hangen) (Het neigt naar bewolking en regen) Bijdrage D. Lemstra

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1986 | | pagina 31