FC Waarland in het kort Waarland, 31 oktober 2018. Met dank aan Henk Schuijt. Piet Kleverlaan, 7 januari 2019. 8 Hij kon kort daarna het huis van zijn vader aan de Velu- weweg overnemen en dat deed hij. Maar hij moest toen wel van het aangekochte stuk grond af. Hij kwam bij ons en wij hadden interesse. De volgende dag ging ik naar het gemeentehuis in Tuitjenhorn. Ik sprak met de ge meentesecretaris Perton en het was zó geregeld. Ongelooflijk toch, alsof je een broodje koopt. Op nummer 26 wonen we alweer ruim 26 jaar. Ons huis aan de Lantmanstraat is gebouwd door het voormalige bouwbedrijf Zomerdijk. Onze CV wordt onderhouden door Wilfred Groen en onze maaimachine komt bij Stoop Tuinmachines vandaan. Allemaal Waarlandse bedrijven. En sinds een jaar doen we onze boodschappen bij Deen. Verder wordt nu de groente regelmatig gekocht bij het groentekarretje van Siem Schuijt aan de Volleringweg. Zo kan ik nog wel even doorgaan. Maar wat ik eigenlijk wil zeggen is, waarom zal je het ergens anders vandaan FC Waarland eind 1970. Vlnr boven: Siem Bruin, Bert Kuijs, Jan Ruiter, Gerrit Bruin, John Doodeman, John Bakker. Voor: Henk Schuijt, Dick Pater, Siem Houtman, Piet Broersen, Ben Krijnen. Foto: archief Con Zelo. halen als je het bij je dorpsgenoten kan kopen. Ik ben al een paar jaar geleden gestopt met werken en ik ben elke dag bezig. We passen op onze kleinkinderen en ik zit nog twee keer per week op de race-fiets met mijn fietsmaat Jan Dekker. Met de jaren aan de Tulpstraat mee vinden we echt wel dat we na bijna 46 jaar Waarlanders genoemd mogen worden. Eén zoon woont in Waarland, de andere gelukkig in de buurt. We wonen erg naar onze zin in de Lantman- straat en het is niet waarschijnlijk dat we Waarland zul len verlaten. Of het zou door bepaalde situaties moeten zijn, waar we niet aan kunnen ontkomen. We hopen hier in Waarland samen op een fijne manier echt oud te worden. Sieb Schouten was de laatste coach van het nog enige herenteam. Wanneer de plannen voor een sporthal in Waarland bewaarheid worden, zal zaalvoetbal ook in ons dorp gespeeld kunnen worden. Dit zou mooi zijn. Zaalvoetbal wordt gespeeld op een veld van ongeveer 20 m. bij 40 m. Een team bestaat uit vijf spelers. De regels zijn strenger dan bij veldvoetbal. Het spel is snel ler, technischer en er mag onbeperkt gewisseld worden. Rond 1970 werd zaalvoetbal in onze regio heel populair. In 1977 richtte Henk Schuijt FC Waarland op met zijn vrouw Marijke als secretaresse. De competitieleider van de SZVV, een eigen vereniging los van de KNVB, was Jaap van der Sluijs. De bow ling van Niek Zonneveld was de sponsor. De club kreeg een gift van f 600,- en toen het team kampioen werd nog eens f 250,-. Hij heeft het geld met het nazitten zeker terugver diend. Het eerste team werd driemaal achtereen kampioen en speelde toen in de hoofdklasse. Het aantal hallen in de omge ving breidde zich uit. Maar in Waarland kwam een sportzaal, helaas te klein voor officiële wedstrijden. De vereniging groeide. In de beste jaren werd er gespeeld met drie heren- en drie dames teams, een veteranen- en een jeugdteam. Om uit de kosten te komen was er elk jaar op de handbalvelden een toernooi. Vanaf 2000 nam de animo af, geen eigen hal en vaak ’s avonds té laat spelen. FC Waarland is in 2018 officieel gestopt.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 8