’We zijn wel heel erg ver gekomen, hè meester Deel uit het verslag uit de Schager Courant van 25 mei 1990. 7 Naar Zeist Nogmaals, ik had een zeer getalenteerde groep en van de acht jaar dat ik ze onder mijn hoede heb gehad is het elftal zeven keer kampioen geworden. En dat is toch echt heel knap van ze. Van meester Bakker mochten enkele van die talenten, toen ze nog in groep zes zaten, hun kunsten vertonen in het schoolvoetbalelftal van 1990. Meester Jan had ook wel gezien dat hij met Ronald Zomerdijk, Jos van Geffen, Joes Kuijs, Miel Krijnen en Peter Bos pareltjes in handen had. Ronald was elf en de anderen waren tien jaar. Het bleek een gouden zet te zijn want de jongens werden winnaar van het Schager schoolvoetbal. Daarna hebben ze in Zaandam ook voor het kampioenschap van Noord-Holland gevoetbald. Daar waren de resultaten dermate goed dat het team van de Sint-Janschool uit Waarland in mei van dat jaar naar het KNVB-sportcentrum in Zeist mocht, alwaar het Nederlands kampioenschap schoolvoetbal plaatsvond. Veel Waarlanders, in de krant stond meer dan honderd, waren ook naar Zeist gekomen om de jongens aan te moedigen. Hier hebben de mannen van de Sint Jan een fantastisch resultaat neergezet. Uiteindelijk werden ze 5e van Nederland, een eervolle prestatie. Even voor de duidelijkheid, dat kwam dus niet alleen door mijn vijf jongens uit groep zes, maar zeker ook door de mannen uit groep acht. Het was een teamprestatie en wat voor één. Ik moest een keuze maken In 1994 kon ik door mijn drukke werkzaamheden het trainen van de jeugd niet meer combineren met mijn werk. Ik moest af en toe als een kamikaze piloot probe ren op tijd thuis te zijn om training te kunnen geven. Dat was onverantwoord en ik ben toen naar mijn kameraad Co van der Gulik gegaan en heb hem gevraagd of hij het stokje wilde overnemen. Hij deed het. Enkele jaren later, toen Co trainer van de senioren werd, heeft hij deze talentvolle jongens al op jeugdige leeftijd geselecteerd voor het eerste elftal. Onder zijn leiding heeft Con Zelo succesvolle jaren gekend met enkele kampioenschappen. Later ben ik bij zaalvoetbalvereniging FC Waarland gaan spelen. Niet dat ik het niet naar mijn zin had bij Bouw bedrijf De Jong, maar voetballen met je dorpsgenoten is toch mooier. We hadden een heel goede ploeg en ik heb er met heel veel plezier jaren gevoetbald. We werden gesponsord door Nic Zonneveld van Bowling Waarland. Naar de Lantmanstraat In 1992 hebben Ineke en ik een stuk grond gekocht aan de Lantmanstraat. Dit kwam vrij onverwacht. Het perceel grond was in eerste instantie gekocht door Wil Smit. Dat heb ik acht jaar gedaan van 1986 tot 1994. Overigens was dit, volgens mij, het eerste jeugdteam van Con Zelo dat gesponsord werd. Ze speelden in een geweldig mooi tenue van mijn zakelijke partner én vriend Arie Bleeker van assurantiekantoor Arie Bleeker Verzekeringen uit Warmenhuizen. En Ineke waste de shirts en broeken. Het is een ontzettend leuke periode geweest met die jongens. Ik heb nooit een cursus voor trainer gevolgd, maar heb wel in Amsterdam altijd goede trainers gehad. Hoe hoger je voetbalt des te groter is de kans dat je met betere trainers te maken krijgt. Zo heb ik veel geleerd van Bab Fritz die met Rinus Michels in het eerste van Ajax heeft gevoetbald. Zijn wijze van trainen heb ik geprobeerd een beetje over te brengen op mijn spelertjes. Dat lukte aardig. Ik had de mazzel dat het een zeer talentrijke lichting was, leergie rig en ambitieus. Bij de F-pupillen kon ik het begeleiden en coachen nog alleen af. Maar niet met het vervoer naar uit wedstrijden. Dan ging er om toerbeurten een ouder mee van één van de jongens. Eenmaal E-pupil moesten ze naar een groot veld en gingen ze spelen met elf man in plaats van zeven. Vanaf dat moment heb ik veel aandacht gegeven op de trainingen aan de buiten spelregel en met name hoe je de tegen stander buitenspel kon zetten. Volgens de geleerden die hun trainersdiploma hadden behaald, kon dat helemaal niet met zulke jonge spelers. Ik deed dit echter op een heel speelse manier. Die jonge gasten moesten er plezier in hebben, lachen en dollen. Uiteindelijk beheersten ze het perfect. De tegenstanders werden er gek van. Ook had ik het geluk dat Gerard van Geffen als vaste begeleider erbij kwam. Een rustiger collega had ik me niet kunnen wensen. We hebben jarenlang geweldig samengewerkt. WAARLAND/ZEIST De Sint- Stanly Waccary, Bob Pancras, Janschool uit Waarland is in het Huub Jaspers, Rob Bos, Menno Wit, Nederlands kampioenschap school- Niels Dekker, Rick Bruin, Iwan voetbal, dat woensdag in Zeist werd Groen, Paul van Geffen, Ronald Zo- afgewerkt, op een eervolle vijfde merdijk, Rick Houtenbos, Jos van plaats geëindigd. In een entourage Geffen, Boudewijn Mulders, Paul die voor de jeugdige Waarlanders Jonker, Miel Krijnen, Joes Kuys en zijn weerga niet kende, werd de en- Peter Bos: zij zijn er klaar voor, De thousiaste ploeg door strafschoppen eerste wedstrijd is vergeten, in de uitgeschakeld. Van teleurstelling tweede wedstrijd worden de’ zaken was echter geen sprake. Een fantas- even recht gezet. De Aanloop wordt tische dag, zo was unaniem het oor- met 2-1 verslagen. De marges blij- deel van de meer dan honderd ven klein, de tegenstanders zijn zeer aanwezige Waarlanders. Zon, koek aan elkaar gewaagd. Ronald Zo en zopie, Jan Keizer en Jan Riet- merdijk scoorde twee maal op aan man, onvermijdelijke ’bobo’s, onge- geven van Paul van Geffen. Sint Jan dwongen voetbal en Oranje. gelooft er weer in.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 7