OO A [TL 4 y 1 jLe 6 Bij Rivalen in Amsterdam was het allemaal veel technischer en een lange haal naar voren was een uitzondering. Dat was bij Con Zelo eerder andersom. De middenvelders liepen daarom eerder een nekblessure op omdat de bal steeds over hun hoofd heen vloog. Inzet en enthousiasme bij Con Zelo waren wel aanwezig en ze klaagden veel minder dan de spelers bij Rivalen. Mijn laatste wedstrijd vergeet ik nooit, dat was de beslissingswed strijd tegen Koedijk op het VIOS-terrein in Warmenhuizen. Koedijk was torenhoog favoriet maar ze verloren met 2-0. Op je 35e afscheid nemen met een kampioenschap is fantastisch. vonden ze Waarland een heel gemoedelijk dorp. Het meest op vallende was de vriendelijkheid, want iedereen groette je. Mijn moeder zei: Ik lijk de koningin wel. Bij de jeugd Al gauw na mijn actieve voetbalcarrière kwam het jeugdbestuur van Con Zelo bij me met het verzoek of ik de jeugd wilde begeleiden of trainen. Onze twee zonen voetbalden al. Tim is ruim drie jaar ouder dan Miel. Zijn team had twee begeleiders: Johan Bakker en Koos Volkers. De F-pupillen, zo heette dat toen nog, waar Miel bij hoorde, ben ik gaan trainen, coachen of hoe je het ook wilt noemen met jochies van net zes jaar. Een jeugdteam van Con Zelo uit 1986-1987. De begeleider was Ben Krijnen. Vlnr boven: Martijn Bruin, Bob Houtenbos, Jurian Bruin, Miel Krijnen, Ronald Spierings. Voor; Jos van Gefen, Laurence Mulders, Joes Kuijs, Jacco Schrijver, Peter Bos. Foto: archief Con Zelo. Voetbal is mijn passie We woonden nauwelijks aan de Tulpstraat, toen Co van der Gulik langskwam. Ik was een beetje tegen een bal aan het trappen en dat zag Co. Hij kwam naar me toe en vroeg of ik goed kon voetballen. Ik antwoordde dat ik drie keer een bal kon hooghouden maar daar trapte Co niet in. Ik vertelde hem dat ik in Amster dam voetbalde en dat was enkele klassen hoger dan de plaatselijke voetbalclub Con Zelo. Overstappen naar Con Zelo kon ik op dat moment niet maken want ik werd een beetje betaald en mocht elk jaar bij de sportzaak van Johan Cruijff nieuwe voetbalschoenen aanschaffen. Ook had mijn vereniging enigszins bijgedragen in de kosten van de verhuizing onder beding dat ik nog bij ze zou blijven voetballen. Toen zei Co: Kom dan bij ons zaalvoetballen. Dat zei mij weinig. In Amsterdam was zaalvoetbal nog niet zo bekend. Maar ik gaf mijn fiat aan Co en daar heb ik nooit spijt van gehad. Ik ging zaalvoetballen bij Bouwbedrijf De Jong uit ’t Veld. Daar voetbalden echt een paar kanjers van spelers, zoals Theo Droog, Hans de Jong, Miel Smit, Co van der Gulik, Maarten van der Kroon, Alex Wijnker en Piet Wijnker. En daar kwam ik mee te spelen. Het was echt een pracht team. In 1975 ben ik bij Con Zelo op het veld gaan voetballen. Het was wel wennen voor mij. Ik wist dat het niveau op een lager pitje stond, maar het verschil was vrij groot. Een deel van de luchtfoto van de nieuwbouw. In het midden ziet u de Sint-Janschool met daarboven een stuk grond, waarop 16 huizen gebouwd moesten worden. 1| 5 k

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 6