AL BIJNA 50 JAAR WAARLANDER (IV) I Ben Krijnen De foto spreekt voor zich. 5 In 1973 kwam Ben Krijnen met zijn vrouw Ineke in één van de metamorfose-woningen aan de Tulpstraat wonen. Deze huizen waren een ont werp van architect Wagenaar uit Bergen. Na bijna twintig jaar kochten ze een perceel grond aan de Lantmanstraat en lieten daarop een woning bou wen. Ook zij zijn Waarlanders gebleven. Hoewel ik persoonlijk liever een grijze muis ben dan in de belangstelling sta, vind ik het toch leuk mijn herinneringen op te schrijven. Vooral als speler en jeugdtrainer van Con Zelo Voetbal. Maar ook hoe we in Waarland gekomen zijn en waarom we er nog steeds met veel plezier wonen. Vanuit Amsterdam Ik kwam niet alleen naar Waarland, maar samen met mijn vrouw Ineke Mosis. Hoe dat ging, herinner ik me nog goed. We zijn in mei 1971 getrouwd en woonden in een moord-en-brand buurt in Amsterdam-Oost. Daar wil den we absoluut niet blijven wonen. Ineke is geboren in Amsterdam-Noord en ik in Oostzaan. Pogingen om eerst in Sint Pancras en later in Heerhugo- waard een huis te kopen liepen op niets uit vanwege het simpele feit dat ik te weinig verdiende. Want ik werkte toen pas een paar jaar. Het salaris van Ineke, die overi gens meer verdiende dan ik, telde toen niet mee. De hy potheekverstrekkers gingen er vanuit dat een vrouw nog wel eens zwanger zou kunnen worden en dan zou het in komen van de vrouw wegvallen. Bij de laatste afwijzing werd ons wel meegedeeld dat er binnenkort in Waarland gebouwd zou worden en dat we daarvan bericht zouden krijgen. Korte tijd daarna werden we uitgenodigd op een kantoor op het Rokin in Amsterdam. We kregen een optie op een huis in Waarland. Er zaten drie makelaars: Bregman, Smit en Jaspers. Ik weet niet meer welke makelaar wij hadden, maar het kwam erop neer dat we zo snel moge lijk onze handtekening onder de optie moesten zetten. Het enige wat we te zien kregen was een plattegrond waar de huizen gebouwd zouden worden. Er was geen bouwtekening aanwezig, laat staan een bestek. Het ge sprek ging nogal stroperig. De makelaar vertelde dat hij zo spoedig mogelijk een bouwtekening zou toesturen en dat er verschillende anderen waren die ook wilden kopen. Omdat we heel graag wegwilden uit Amsterdam, hebben we toch maar getekend. De volgende dag op zoek Nou, dat was dus op een vrijdagavond en na een niet al te beste nachtrust zijn we de volgende dag naar Waarland gegaan. We wisten echt niet waar dat dorp lag. Het was nog zoeken, want navigatie in een auto van toen was nog niet uitgevonden. We vonden Waarland en konden nau welijks geloven dat er op dat stukje grond 16 woningen gebouwd zouden worden. Metamorfose-woningen aan de Tulpstraat. Maar het kon wel. We zijn op 28 februari 1973 in één van die woningen komen wonen en wel op nummer 9. De huizen zijn gebouwd door bouwbedrijf Schenk uit Barsingerhorn die er aan failliet is gegaan. Het werken met onderaannemers was in dit geval helaas niet goed gegaan. De wonin gen waren ook bepaald niet zorgvuldig gebouwd en de architect Wagenaar uit Bergen was daar debet aan. Eerst na diverse verbouwingen, zowel binnen als buiten het huis, was de woning naar onze zin. Onze ouders vonden het jammer dat we zo ver weg gingen wonen. Toen ze eenmaal een paar keer bij ons op bezoek geweest waren,

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 5