Uit het album van in Waarland, 16 oktober 2018. 4 van ons werk, dat de leidingen bevroren waren. Dan hadden wij dus geen water. Gelukkig woonde loodgieter Henk van der Weurff vlakbij en die zorgde ervoor dat de leidingen ontdooiden. Ik herinner me nog: op ’n winteravond, ik was alleen thuis, ging de voordeurbel. Ik schrok en durfde eigenlijk niet open te doen. Op een klein kiertje dan maar. Het was iemand van de gemeente die vertelde dat we een ijzeren vuilnisbak moesten aanschaffen. Dat was verplicht, ver telde hij nog. Ik knikte ja en deed snel de voordeur weer dicht. Enige tijd later ontmoette ik wethouder Dirk Pater en hij vertelde dat hij het was geweest en dat hij aan mijn ogen had kunnen zien hoe verschrikkelijk bang ik was. Bij het Nieuws van vroeger in deze Toendertoid is een foto van Piet Doodeman en Marie Witte geplaatst. Dit echtpaar woonde eerst aan de Oostkade en daarna aan de Veluweweg 33. Deze foto komt uit het familie-album van hun kleindochter Marjolein Koomen-van Diepen. We mochten ook andere foto’s scannen voor ons archief. Eén ervan geeft een beeld van meer dan 75 jaar geleden. In het midden staat Thea Doodeman, de moeder van Marjolein. De anderen zijn Trientje Ruiter, Piet Doodeman, Kees Pater en rechts Trees Pater. Alle vijf woonden ze aan de Oostkade. Wanneer ze in Waarland naar school gingen, wachtten ze op elkaar bij de Weelbrug en liepen dan samen verder. Het was voorjaar of zomer rond 1940 bij de spoorwegovergang aan de Weelweg. De fotograaf heeft er een nostalgisch plaatje van gemaakt. De jongens liepen op klompen en de meisjes op schoenen met spekzolen. Het gezin Mulders in 1986. Vlnr boven: Theo, Maurice, Silvester, Boudewijn.Voor: Marianne, Arnold, Laurence. Met dank aan: Marjolein Koomen, Trees Zwagerman-Pater. We besloten om te blijven Op 17 maart 1974 werd onze eerste zoon, Arnold, geboren. De band met Haarlem, de plaats waar ik opgegroeid ben, knapte toen mijn moeder in 1975 overleed. In dat zelfde jaar kreeg Theo een baan aangeboden op de lts in Wormerveer. Hij moest wel elke dag op en neer en dat nam veel tijd in beslag. Maar hij was blij dat hij voor de klas kon. In die tijd kwam er weinig familie op bezoek. Ze zeiden dat ze Waarland niet konden vinden, omdat het op geen enkel bord was aangegeven. De eerste paar jaar bleven we vrijdags meestal in Haarlem eten, of bij de moeder van Theo of bij mijn moeder. Theo was inmiddels ge slaagd voor zijn akte natuur-wiskunde en solliciteerde bij diverse technische scholen in de omgeving, maar ook op Curasao. Zo graag wilden we weg uit de Kop van Noord-Holland. We hebben toen besloten om in Waarland te blijven. De eerste klus van Theo was een centrale verwar ming aanleggen om te zorgen dat het in het hele huis gerieflijk warm werd. En er zouden vele klus sen volgen. Theo en ik zijn betrokken geraakt bij de kerk, de school en de sportverenigingen. Zo hebben we de Waarlanders beter leren kennen. Nu wonen we al weer 48 jaar in Waarland. Onze familie weet ons inmiddels wel te vinden. Onze vijf kin deren, Arnold, Silvester, Maurice, Boudewijn en Laure nce wonen in de omgeving. We zijn tevreden. Waarland een dorp, waar we nu niet meer uit weg willen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 4