I K// 3 Hard werken en sparen Op 1 december 1968 hebben wij het koopcontract ge tekend. We trouwden nog diezelfde maand voor de wet en wel op maandagmorgen, want dat kostte niets. Als getrouwd stel konden we een hypotheek afsluiten. We bleven ieder wel thuis wonen. Hard werken om zoveel mogelijk geld bij elkaar te sparen. En af en toe naar Waarland om te kijken hoe de bouw vorderde. Er zouden lage bungalows om ons heen worden gebouwd. Wat zijn wij daarin voorgelogen en daardoor ook teleurgesteld. De heimwee bleef En dan de winter van 1970-1971. Het was steenkoud en het gebeurde meer dan eens, wanneer we thuis kwamen September 1970. De achterzijde van hun woning aan de Rozenstraat 34. Een brief van het hoofd der school In april 1970 schreef de heer J. M. A. de Heij, het hoofd van de St.-Jan school in Waarland: Binnen afzienbare tijd gaat U zich in Waarland vestigen. Wij hopen dat U zich hier thuis zult voelen. Zoals U misschien bekend is, bezit Waarland een nieuwe moderne kleuterschool en eveneens een prachtige moderne lagere school. Beide scholen zijn op katholieke grondslag. Andere scholen - openbare en bijzondere - liggen op ongeveer 5 of meer km. afstand. Wij menen, dat het in deze tijd juist en mogelijk is om onze school open te stellen voor eenieder, die dat wenst, ongeacht zijn overtuiging. Dit betekent niet dat onze school zijn eigen karakter prijsgeeft. Maar we dachten dat verschil van levensbeschouwing kan meewerken om de kinderen van jongs af te leren elkaars mening te respecteren. Er was ook een formulier bijge voegd, waarop we konden invullen welke kinderen het komend school jaar de school wilden bezoeken. Voor ons was dit niet van toepas sing. We hadden toen nog geen kinderen. Trouwfoto van Marianne en Theo Mulders. Geen gas Op 18 september 1970 werd ons huis aan de Rozenstraat 34 opgele verd. Het is gebouwd door Tak en Sta. Er kwamen geen bungalows maar huizen achter ons. Dit was de eerste tegenvaller. De volgende was dat de mankementen aan ons huis niet verholpen werden, zoals afgesproken was met de uitvoerder van het bouw bedrijf. Er volgde nog een teleurstel ling. Kort daarna ontvingen we van makelaar Siem Jas pers een brief met daarin de mededeling dat we rekening moesten houden met het feit dat er nog geen aardgas aanwezig was. Wat een ellende. Theo haalde bij Piet Stroet twee gasflessen en sloot ze zelf aan. En wanneer het nodig was, verwisselde hij ze ook. Ik was doodsbang dat hij het niet goed deed. Gelukkig konden we van mijn moeder een kolenkachel krijgen. Hier moesten we het voorlopig mee redden. Wat ik heel bijzonder vond, was dat iedere Waarlander ons gedag zei. We groetten altijd terug, hoewel we in het begin bepaalde Westfriese woorden of uitdrukkingen niet begrepen. We moesten ons huis inrichten en we gingen naar Broer Dekker voor onze elektrische spullen. Ik heb nooit be grepen waarom hij Broer heette, want ik had die voor naam niet eerder gehoord. Zijn vrouw hielp ons bij het uitzoeken van lampen. Tot onze verbazing mochten we steeds lampen mee naar huis nemen om te kijken of het wel naar onze zin was. Dus nog niets betalen, eerst rustig kijken. Dit hadden we nog nooit meegemaakt. In de stad gebeurt zoiets niet. Twee lampen van hem hebben we nog steeds hangen. In oktober 1970 trouwden we voor de kerk. Die avond reden we in ons tweedehands Renaultje, met in de ach terbak 25 zakjes steenkool, naar Waarland. Nee, de eerste tijd in Waarland was beslist geen pretje. We reden elke dag op en neer. Theo werkte bij Conrad Stork en ik ook weer in Haarlem. Theo wilde leraar worden en ging toen drie avonden in de week naar de avondschool in Alk maar. Hij moest daar om zeven uur zijn, dus er was veel haast bij het avondeten. Ik zat vaak alleen, was verdrietig en wilde kruipend terug naar Haarlem. Ik was een stads kind en het was zó ontzettend stil in dit dorp. Met kerstmis moest er toch een stalletje komen. Onze eerste beeldengroep kochten we bij Zonneveld. Ook al van die aardige mensen, die alle tijd voor je hadden. De beeldjes heb ik nog, ze leken van hout, maar het was gewoon kunststof, en kunnen dus nooit stuk. -A

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 3