Uit het verleden maar niet vergeten r Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan, 10 november 2018. 32 Waterschaps- en bannebestuur Een stukje geschiedenis. In maart 1946 deed het bestuur van de Waarlandspolder bij de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland het verzoek tot ruilverkaveling van de Waarlandspolder (365 ha). Een jaar later deed het bestuur van de Slootgaard eenzelfde verzoek voor de Slootgaard (230 ha). De ingelanden van beide polders moesten nog wel hun toestemming geven. Dat gebeurde op 15 oktober 1948. Het merendeel was vóór. Daarna kon de klus voor de Sloot gaard- en Waarlandspolder van start gaan. Per 1 januari 1953 werden beide polders opgeheven en samengevoegd tot de nieuwe polder Slootwaard. Eind 1959 werd begonnen met de verkaveling van de Speketer, Schaapskuil en Nieuwe Polder en de Koog- en Bleek- meer. Na dit karwei ontstond op 1 januari 1965 samen met de Slootwaardpolder het waterschap Waarland. De banne van Harenkarspel had voordien het toezicht op het onderhoud van de bruggen, bermsloten en wegen in de gemeente en werd per 1 januari 1965 opgeheven. Vlnr boven: Frans Danenberg, Herman Jaspers, Siem Jaspers, Siem Stam, Tinus Hoek, Jan Bruin-Jong, Arie Klaver, Piet Nieuwboer, Freek Stoop. Onder: Piet Doodeman, Willem Dekker Hzn., Jac. Hoebe, Gert Jonker, Piet Danenberg sr., Jan Beemsterboer, Lou Poland. De foto met (oud-) bestuursleden van de bovengenoemde polders, de banne, de secretaris/penningmeester Siem Jaspers en Herman Jaspers is genomen in café De Posthoorn. Waarschijnlijk is de foto afkomstig uit 1963. Met dank aan Herman Jaspers.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 32