VE Uit de krant van 100 jaar geleden 31 Wever Amsterdam bv en Lintvelt bv. De vraag kwam bij de leiding: Hoe kunnen we deze vier bedrijven ondersteunen? Een nieuwe organisatie werd gecreëerd: Wever Technisch Beheer, een waarborg voor de waarde van het vastgoed. Op aanvraag controleert vakbekwaam personeel de staat van onderhoud van een gebouw. Er wordt een meerjarenplan gemaakt, vooruitlopend op een service-abonnement. Een voorportaal voor het werk dat binnen Wever Bouwgroep uitgevoerd kan worden. Starterswoningen, villa’s en projecten Vanaf 2008 is Wever één van de vier eigenaren van Bouwend Waarland. De anderen zijn John Dekker, Maikel Gielens en bouwbedrijf BOV. In en rond Waarland wordt gezocht naar plekken om starterswoningen te bouwen zoals de eerder genoemde appartementen in de Troefmarkt. Bijna tien jaar later konden, na intensief overleg met de gemeente, acht star- terswoningen door Wever worden gebouwd op de plek van de oude handbalvelden van Con Zelo. Goed voor beeld doet goed volgen. In Dirkshorn kwamen eveneens acht woningen voor mensen met een klein budget. In 2018 bouwde Wever nog een bedrijfshal in Schagen en in Noord-Holland een groot aantal villa’s en vrijstaan de woningen. Verder is het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk vergroot en boden hotelketens en zorginstel lingen meer dan voldoende werk. Kort nadat Mireille van baan veranderde, kwam haar broer Nick in het bedrijf. Van jongs af wist hij dat hij timmerman wilde worden. Na zijn studie werkte hij bijna 30 januari Katholieken! Tusschen Alkmaar en Schagen wordt op last van Z. D. H. de bisschop van Haarlem eene nieuwe parochie opge richt te eere van de H. Wulfram, die als medehelper van de H. Willibrordus in Noord- Holland boven Alkmaar de heidenen tot het Roomsch Katholieke Geloof heeft bekeerd. J. J. Vollering, pastoor van Waarland. Tijdl. woonend in H. Heerhugowaard noord. 3 januari De bewoners van WAARLAND en Omstreken wen- schen hunnen Weldoeners een gelukkig Nieuwjaar en zich zelven een R.K. Kerkje toe. J. J. Vollering. Pr. H.H.Waard Noord. 7 februari Op een veiling werden een boerenwoning met kapschuur en diverse percelen land van P. Wind en L. Roij uit tien jaar bij Bouwbedrijf De Nijs in Warmenhuizen. Hij deed als uitvoerder vooral ervaring op bij grote bouwprojecten. Wever Bouwgroep had in 2018 totaal 56 vaste werk nemers en een flexibele schil van ongeveer 15 zzp-ers. Het bedrijf heeft moeilijke jaren gehad, de leiding heeft doorgezet en is na meer dan vijftig jaar nog volop in beweging. Het streven is om de specifieke kwaliteiten van elk van de vijf ondernemingen te gebruiken om zo het bedrijf tot een flexibele eenheid te maken. Theo tot slot: Ons bedrijf werkt met positief ingestelde vakmensen die altijd nét een stapje extra willen doen en eigen initiatief mogen nemen. Met dit team ziet de toekomst er goed uit. Er is een deskundig middenkader met jonge bedrijfsleiders. Bouwgroep Wever bv kan voorlopig een generatie vooruit. Waarland, 15 januari 2019. Met dank aan: mevr. N. Wever-Bakker, Theo Bakker, Theo Wever, Marcel Wever, Kees Vrijsen. 27 augustus De Kerk te Waarland Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft het welwillend aanbod van den heer C. Blankendaal tot het tijdelijk in gebruik nemen van zijne landbouwhoeve als R. K. Kerk aanvaardt, zodat midden October de oprichting der parochie een feit zal worden. 21 oktober De collecte in de St. Dominicus-parochie aan de Laat in Alkmaar heeft na de bedelpreek van J. J. Vollering, pastoor te Waarland, ten behoeve van de aldaar te stichten parochiekerk f 547,- opgebracht. Amsterdam verkocht. Voor twee percelen werd door J. J. Vollering, pastoor, P. Nieuwboer jr., Andr. Dekker en A. Smeets een bedrag van f 4.335,- betaald. Dit jaar wordt het 100-jarig bestaan van de parochie in Waarland gevierd. Er is een keuze gemaakt uit de berichten uit de krant van 1919, voorafgaande aan de eerste H. Mis op donderdag 30 oktober in de noodkerk van de familie Blankendaal-Nieuwboer.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 31