30 Mooier geworden dan de artist impression en ingewik keld omdat het werk meer een kunstwerk dan een bouwwerk is. Als kers op de taart werd de ontvangst ruimte op 21 september van dat jaar door Koningin Beatrix geopend. De taart was nog niet op. Een aantal gezinnen uit de Jordaan had gezamenlijk een leegstaande melkfabriek gekocht. Dit pand was eigendom van de gemeente Amsterdam. Uiteindelijk kregen de gezinnen toe stemming om de fabriek te verbouwen tot zes heel apart ontworpen woningen. Deze mocht Wever Amsterdam inrichten naar de smaak van de nieuwe bewoners. Het complex bestaat uit drie woningen van drie verdiepingen met een kelder aan de Lijnbaans- straat, een binnentuin en twee appartementen en een stadswoning aan de Elandsstraat. Het complex heeft de naam Hof van Eland gekregen. Een jaar later kreeg deze verbouwing de Amsterdamse Nieuwbouwprijs 2013. De crisis die in 2008 begon, was nog steeds niet voorbij. Het grootste deel van de bouwbedrijven in ons land had bijna geen werk. Wever Bouw durfde het aan om in 2012 Bevo kantoor- en projectinrichting uit Wieringerwerf over te nemen. De klantenkring van dit bedrijf moest de omzet vergroten. De naam veranderde in Bevo Waarland bv. en werd gevestigd aan de Smeetsweg. Verder bouwde Wever in dat jaar 34 zorgeenheden in Heerhugowaard. Het kleinere werk, wat overigens meer dan de helft van de omzet vulde, ging gewoon door. Theo voegt hieraan toe: Het jaar 2012 was het drukste ooit. Ons bedrijf had de grootste omzet met het beste netto resultaat en dat nog in de crisis. Veranderingen In 2013 vond een herstructurering plaats, waarbij gelet werd op de specifieke kwaliteiten van nieuwe bedrijfs leiders. Kees Vrijsen zat nog op het voortgezet onder wijs toen hij begon met zaterdag-opruimwerk aan de Smeetsweg. Hij hielp Nick, de zoon van Theo en Fanny. Kees ging naar de hbo afdeling bouwkunde, behaalde zijn diploma, werd assistent-uitvoerder en vervolgens bedrijfsleider in Waarland. Ook in Amsterdam kwam een verandering in de leiding. Sander Houtenbos had tijdens zijn stage-periode hbo-bouwkunde in Amsterdam de nodige ervaring opgedaan en is daar bedrijfsleider geworden. Op het kantoor in Waarland kwam de derde generatie Wever. Mireille, dochter van Theo en Fanny, was net afgestudeerd hbo-bedrijfskunde. Zij werd gedurende tweeëneenhalf jaar de rechterhand van haar vader. Na het stoppen van All-Interieurs Wever bestond de Bouwgroep uit: Th. Wever bv, Bevo Waarland, Een luchtfoto van het bedrijf aan de Smeetsweg met rechts het kantoor van Van de Giesen. Een paar moeilijke jaren volgden Vanaf de jaarwisseling 2012-2013 was het op een houtje bijten en met veel inspanning probeerden we de verliezen te beperken. Heel pijnlijk was het om een aantal collega’s te moeten ontslaan, maar toch moest dat. Toen kwam van over de afsluitdijk een goed bericht. Met een projectontwikkelaar was overeengekomen om in Friesland 75 vakantiewoningen te bouwen. De woningen zouden prefab in de werkplaats in Waarland gemaakt worden en dan op het park gemonteerd. Wever bouwde de modelwoning. Alles verder in het project was achteraf gebakken lucht. Er kwam een rechtszaak met als resultaat dat Wever voor eigen rekening maar één vakantiewoning mocht bouwen. Een andere tegenvaller was het aantal opdrachten voor Wever All- Interieurs. Het waren er veel te weinig en het gevolg was dat in oktober 2013 dit bedrijf stopte. Toen de economie in 2014 weer wat aantrok, ging het in de bouw langzamerhand beter. Ook in de regio Amsterdam. Bij een inschrij ving voor werk waren na de crisis vaak meerdere gegadigden, zodat de prijzen concurrerend en scherp waren. Een liftgebouw van 16 ver diepingen aan het bestaande pand van de Vrije Universiteit werd aan Wever gegund. Het was een uitda ging. De lift kwam naast de college zalen, examenruimtes en kantoren. Nogal spectaculair was de toren kraan bovenop het universiteits gebouw met een hoogte van meer dan 85 meter. Een risicovol karwei en uiteindelijk niet kostendekkend.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 30