AL BIJNA 50 JAAR WAARLANDER (III) Marianne Mulders-Bloemzaad b. Uit de Nieuwe Haarlemse Courant van 26 augustus 1969. 2 In de derde aflevering van de reeks Al bijna 50 jaar Waarlander vertelt Marianne Mulders over haar herinneringen aan de eerste vier jaar in Waarland. Het was voor haar en voor haar man Theo geen leuke tijd. Maar toch besloten ze om te blijven. Tot op heden hebben ze er geen spijt van gehad. in W/ nabij Waarland. Waar ligt dat in hemelsnaam? Met deze vraag reageerde onze hele familie, toen wij vertelden dat we in Waarland een huis hadden gekocht. Het was één grote golf van verbazing! Ten eerste was het in onze familie toentertijd zeer ongewoon om een huis te kopen en ten tweede te gaan wonen in een gehucht of gat in de kop van Noord-Holland! Eerlijk gezegd wisten Theo en ik toen nog niets van West-Friesland. Beiden uit Haarlem De ouders van Theo woonden in Haarlem. Hij was de middelste van drie kinderen en na de zesde klas koos hij voor de ambachtsschool. Theo was eenentwintig en zat nog in dienst toen we verkering kregen. Ik was achttien. Na zijn diensttijd ging hij terug naar zijn oude baas, Conrad Stork. Mijn vader was melkboer en hij overleed in 1949 op 39-jarige leeftijd. Ik was toen twee jaar en had twee broers boven mij en een zusje onder mij. Toen stond mijn moeder er alleen voor. We gingen naar de lagere school in Overveen bij de zusters van J. M. J, of Jezus, Maria en Jozef. Ik voelde me een sleutelkind. Mijn moeder had verschillende werkhuizen en daarom moest ik die dagen tussen de middag alleen eten. Ik heb veel bewondering voor mijn moeder gehad. En toen ik een keer vroeg: Waarom trouwt u niet weer?, was haar antwoord: Zo’n lieve man krijg ik nooit meer. Na de lagere school ging ik naar de MULO en daarna kreeg ik een baantje bij uitgeverij De Spaarnestad. Een paar jaar later ben ik gaan werken op een kantoor in Amsterdam, want daar verdiende ik meer. Dan maar boven Alkmaar Wij waren al heel lang op zoek naar een huis in Haarlem en omgeving. Maar alle huizen waren véél te duur. Theo verdiende te weinig en naar mijn salaris werd niet geke ken. We hadden besloten om dan maar boven Alkmaar te gaan kijken. Theo zag op een dag een advertentie in de Nieuwe Haar lemse Courant. Over deze advertentie vertelde hij mij echter niets. Exclusief wonen in Waarland nabij Alkmaar. Verkoop in Hotel ‘Lion d’Or’ in Haarlem. ’s Avonds tus sen 8 en 10 uur. Theo erop af. Hij kon een hoekwoning krijgen en tekende een voorlopig koopcontract. Daarna kwam hij op zijn fiets naar mij toe en vertelde doodleuk: Ik heb een huis gekocht. Er werd verteld dat Waarland dichtbij het strand lag. Verbijsterd was ik. De zondag daarop gingen Theo en ik naar Waarland om de bouwkavel te bekijken. We hadden geen auto en ook onze familie niet, dus samen op zijn Sparta-bromfiets. Wij waren vroeg vertrokken, vanaf Alkmaar gingen we langs de kust naar het noorden. ’s Middags om vier uur hadden we Waarland nog steeds niet gevonden. We aten op zondag altijd bij de ouders van Theo en dat was strikt om zes uur. Theo raakte geïrriteerd en mopperde: Een huis gekocht, tien minuten van strand. Waar ligt dat gat? Dichtgeplakt met kranten zeker... Ik ga dat huis weer afzeggen. We moesten huilen en lachen tegelijk. Pas om vijf uur vonden we Waarland. Eindelijk! Toen snel op de brommer weer terug naar Haarlem. Veel te laat voor het avondeten én boze gezichten Toch hebben we de knoop doorgehakt. a. Bemidd.: Makelaarskantoor S. M. Jaspers, Kerkstraat 76, Waarland. Tel. 02262-494 en C. J. Smit, Oosteinde 88, Berkhout. Tel. 02295-239. en 9 km Noordzee Hier bouwen wij in een prachtig plan, met veel recreatie w.o. sport velden, sporthal, openlucht-zwembad, viswater e.d. 5 - kamerwoningen met Z-kamer en aangebouwde berging 4-kamerwoningen met losse schuur Koopsommen v.a. f 37.896,— v.o.n. Rijkspremie, max. 9000,—. Hypotheek mogelijk tot 90% v. d. koopsom. Alle informaties kunt u verkrijgen op de zitting; donderdag 28 aug. van 7.30 tot 9.30 uur in Hotel-Restaurant „Lion d’Or" nabij Station N.S.. Haarlem. Makelaarskantoor S. M. Jaspers, Kerkstraat 76, Waarland. v.a. de

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 2