Het pand aan de Smeetsweg; nu Coen Bakker Deco. Het atrium van het Alzheimer Centrum, geopend in 2010. 29 Na 1960 werd het een onderdeel van Volker Stevin en kreeg diverse opdrachten voor baggerwerk en de bouw van bruggen. Rond 1975 is Lintvelt overgenomen door Co Stoop, de toenmalige financiële man van het bedrijf. geworden en bijna drie verdiepingen hoog en rondom zijn de onderzoeks- en behandelruimtes. In het atrium moest een gestileerde bloem gemaakt worden. Theo vertelt hierbij: Het is het mooiste en meest gecom pliceerde project in de geschiedenis van ons bedrijf. Lintvelt had ook het onderhoud aan de postkantoren in Noord en Zuid-Holland. Uit de nodige informatie en gesprekken bleek dat de toekomstverwachtingen voor werk goed waren. Het bedrijf is overgenomen en verder gegaan onder de dezelfde naam en is net als Wever Lutter, gevestigd op het Prinseneiland. Ook voor deze vestiging werd een bedrijfsleider aangenomen. Een paar jaar later startte Wever een bedrijf in verkoop en montage van kunststof kozijnen. Dit bleek toch een verkeerde keuze. Veel koopwoningen in de regio Amsterdam zijn aangesloten bij een vereniging van eigenaren en dan is het moeilijk om bij vervanging van kozijnen tot een eenduidige oplossing te komen. Eveneens is kunststof voor monumenten geen goede markt. Dan was er ook nog de discussie over boomkap, duurzaamheid en milieu. Het leveren van kunststof kozijnen heeft slechts een paar jaar geduurd. Financieel was het niet aantrekkelijk meer, het laatste jaar moest er zelfs geld bij. Bijna twintig jaar later kreeg zijn dochter Ageeth de leiding. Direct van school en als vrouw in de bouw heeft zij dit bedrijf door moeilijke tijden heen geloodst. In 2006 koos zij echter voor haar gezin en wilde het bedrijf met twaalf arbeidskrachten verkopen. Het bedrijf toen had een aantal betrouwbare opdrachtgevers zoals Woonzorg Nederland en Cordaan, een thuiszorginstelling in Amsterdam. Nog een overname In 2008 stonden er zo’n 65 medewerkers op de loonlijst. Er diende zich een crisis in de bouw aan. Gelukkig had Wever genoeg regulier onderhoudswerk in Amsterdam, want nieuwe opdrachten waren toen niet dik gezaaid. Een groot project was de renovatie aan het Limmickhof, naast de Hermitage. Het Waarlandse bedrijf concentreerde zich vooral op nieuw- en verbouw. De voormalige Rabobank aan de Kerkstraat en de Troefmarkt aan de Veluweweg kwamen te koop en deze konden verbouwd worden tot woon eenheden. Binnen de bedrijvengroep werd gestreefd om een zo’n breed mogelijk pakket aan te bieden. Met de overname in 2009 van All-Interieurs uit Dirkshorn kon Wever de klanten beter bedienen met de inrichting van hun interieur. Hieruit kwamen diverse opdrachten voort, zoals de inrichting van ontvangst en recreatieruimtes bij kantoren en zorg centra. Ook bij een aantal Rabobanken en het gemeentehuis in Zaandam. Om trots op te zijn Een project waarop Bouwbedrijf Wever trots kan zijn, is het Alzheimercentrum voor jonge patiënten in Amsterdam, een afdeling van de VU. In 2010 was de renovatie van twee verdiepingen en de bouw van een hal. Deze ruimte is twaalf meter lang en zeven meter breed H

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 29