28 Het overlijden van Dick was een enorm verlies voor zijn naaste familie, voor het bedrijf en voor Waarland. Het bedrijf dat hij van de grond af had opgebouwd. Periode 1994-2000 Op zakelijk gebied moest het nodige geregeld worden. Onderling vertrouwen en harmonie zijn belangrijke pijlers om hier samen uit te komen. Moeder wilde meewerken, zodat de broers op korte termijn eigenaar van het familiebedrijf konden worden. Marcel kreeg de verantwoording voor de gang van zaken in Waarland en Theo bleef in Amsterdam. Er was voldoende werk en gelukkig hoefde niemand van de vijfentwintig werknemers ontslagen te worden. In Waarland werd o. a. aan de Smeetsweg de bedrijfs woning voor Dirk Droog, nu het pand van makelaar Van de Giesen, gebouwd. Ook kreeg het bouwbedrijf opdracht voor een paar nieuwe woningen en enkele verbouwingen in Waarland. Niet alleen in Noord-Holland, maar ook buiten de provincie had Wever connecties die werk opleverden zoals met Livingstone Building uit Breda. Dit bedrijf gaf toen elk jaar opdracht om zo’n vijf a tien kleine villa’s en vrijstaande woningen in de regio Bergen, Beverwijk en Amsterdam te bouwen. Een opdracht met uitdaging voor Wever Lutter was het restaurant De Jonge Dikkert in Amstelveen. Deze eetgelegenheid was op de begane grond van een oude stellingmolen. De complete keuken moest binnen vijf weken gesloopt worden en opnieuw gebouwd en bedrijfsklaar ingericht zijn. Bijna dag en nacht werd daar gewerkt en binnen de afgesproken tijd kon het restaurant weer open. Theo was gerustgesteld. De eigenaar was heel content, hij hoefde zijn gasten die gereserveerd hadden, niet af te zeggen. Een andere horeca-gelegenheid was De Veranda in Amsterdam Wever geeft advies bij de bouw van uw droomhuis. Een villa in Bergen. Het bedrijventerrein De Groet ligt aan de Smeetsweg. Rond 2000 waren er een aantal geïnteresseerden die zich daar wilden vestigen. Uitbreiding van dit terrein was de eerste optie. Dit lukte niet. Er werd gezocht naar een andere mogelijkheid en dat was een flink stuk grond ten noorden van De Groet. Het kreeg de naam De Wurft, wat in het Westfries erf rondom een boerderij betekent. Dit terrein is ontwikkeld door Wever in combinatie met Ballast Nedam. Nadat enkele bedrijven een optie op een stuk grond hadden genomen, bleef er nog een kavel over. Hierop werden door Wever zes bedrijfsunits neergezet. aan de Amstelveenseweg. In 1998 werd dit pand totaal gerestaureerd en twee jaar later uitgebreid met een zaal voor evenementen, deels boven het water. Het is nog steeds zo, dat Wever veel werk van de horeca in deze stad krijgt. Een tweede overname Om het bedrijf gezond te houden, waren meer grote opdrachten nodig. Een tweede overname in de regio Amsterdam misschien? Timmer- en aannemersbedrijf Lintvelt bv was opgericht in 1919 en het werkte de eerste veertig jaar voornamelijk in het onderhoud. Een andere opzet Theo en Marcel maakten plannen om de werkzaamheden efficiënter in te richten en een basis te creëren waarin ieder zijn eigen specifieke capaciteiten kon ontplooien. De vraag werd gesteld: Welke opzet is de beste om in de toekomst mee te werken? Ze kwamen eruit en in 2002 veranderde de structuur van het bedrijf. Zowel in Waarland als in Amsterdam kwam een bedrijfsleider. Peter Nannes werd verantwoordelijk voor de locatie Waarland en Kees Veerman kreeg de leiding in Amsterdam op het Prinseneiland. Marcel begeleidde weer de grote projecten, Theo ging de markt op om werk te krijgen en samen vormden ze de directie. Een opzet die er in grote lijnen heden ten dage nog is. Verder werden de bedrijfshallen in Waarland vergroot. Een mooie opdracht was de uitbreiding van de Julianaschool in Den Helder, maar ook in Waarland werd gebouwd. Aan de Smeetsweg stond de werkplaats van Demaco leeg. Dit bedrijf van Theo Dekker was verhuisd naar het industrieterrein in Noord-Scharwoude. Er kwam toen een mooie plek vrij voor de uitbreiding van Coen Bakker Deco bv en voor drukkerij Gerja. Deze laatste was gevestigd aan de Kerkstraat 80. Het nieuwe pand heeft veel glas aan de voorzijde. Een verrijking voor het dorp met meer uitstraling dan de werkplaats van het constructiebedrijf van Dekker uit 1964. rr ■rrl 4 X Br -

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 28