27 Het familiebedrijf is vanaf de oprichting maatschappe lijk betrokken bij het dorp Waarland. Wanneer de kerk, school of een vereniging wat nodig heeft in de vorm van materiaal of raad, valt er altijd wel wat te regelen. Wever heeft ook een goede naam bij de opleiding van timmerlieden. Jongens uit Waarland kunnen na de technische school praktijkervaring opdoen in het bedrijf. En soms blijven ze. Twee van hen zijn Siem de Jong en Nico Post. Siem kwam in 1976 en Nico ruim tien jaar later. Beiden werken er nog steeds met veel plezier. Vlak bij huis werd het bedrijfspand van Coen Bakker Deco bv gebouwd. Verder in Waarland enkele huizen aan huurwoningen die Lutter Lotgering in onderhoud had, binnen twee jaar verkocht zouden worden. Van het werk waarop gerekend was, bleef weinig over. Een jaar na de overname trouwde Theo met Fanny Smit en ze gingen wonen in Schermerhorn. Voor Theo dichter bij zijn werk. Van tegenslagen leer je, was zijn motto. Gelukkig wist hij toch voldoende werk binnen te halen. Het was de eerste jaren vooral onderhoud. In de binnenstad kreeg hij verschillende opdrachten om woningen op te knappen zoals aan de Oudezijds Achterburgwal, de Nieuwedijk en in de Jordaan. Een familiebedrijf Ook Marcel slaagde voor zijn hts bouwkunde en dat was in 1986. Vader Dick bleef de leiding houden in Waar land en Theo in Amsterdam. De recessie was gelukkig voorbij. Marcel ging werken voor beide vestigingen. Het was voor hem een uitdaging met eigen initiatief en verantwoordelijkheid en voor het bedrijf een waardevolle schakel. Het restauratiewerk aan monumenten vraagt specifieke kennis van de werknemers zoals het vernieuwen van oude funderingen en het herstellen van gevels, kozijnen en deuren. Het totaal aantal werknemers varieerde tussen de 20 en 25. Een bewuste keuze: eigen personeel met de nodige vakkennis. Een goed product afleveren is reclame en waarborgt continuïteit. Wever had in die tijd voldoende opdrachten. In 1991 bouwde Dick een woning aan de Streng. Hier ging hij met Nel wonen. Theo, Fanny en hun kinderen kwamen aan de Smeetsweg. Dick vond dat hij een stap terug moest doen. Hij had het volste vertrouwen dat zijn zoons samen leiding konden geven aan het bedrijf. Marcel trouwde met Ilse Ligthart en ze gingen wonen aan ‘t Krofje. Beide zoons in Waarland, wat wel zo gemakkelijk was voor het wekelijkse directie-overleg. Niet alleen op het kantoor maar ook op zondagmorgen samen op de race-fiets. Het overlijden van Dick op 19 april 1994 kwam onverwacht. Een jaar eerder had hij een waarschuwing gehad, maar hij was er weer bovenop gekomen. ‘t Krofje, De Kromme Akker, Padakker en de aula bij het Dorpshuis. In Amsterdam waren de grootste opdrachten o. a. voor Nestlé kantoorgebouwen en voor de stichting Diogenes historische panden. Te jong overleden Naast het werk was Dick Wever voorzitter van de Raad van Toezicht van de Rabobank en drijvende kracht bij Zakengroep Waarland. Niet alleen plaatselijk maar ook in de aannemerswereld bekleedde hij enkele bestuurs functies. Hij straalde rust uit, handelde weloverwogen en was goed voor zijn personeel. In de loop van de jaren heeft Wever veel projecten in de restauratie met succes gerealiseerd. Hier een foto van een grachtenpacht in Amsterdam. Marcel en Theo voor hun bedrijf aan de Smeetsweg. De foto is genomen in 2001.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 27