25 gebouwd. Houthandel Eecen uit Oudkarspel bracht met paard-en-wagen het hout dat nodig was. Het meeste werk was in Waarland. Voor kleine reparaties pakte Theo de fiets en later de brommer. Hij zorgde er dan wel voor dat zijn gereedschapskist goed vastgebonden was. Voor het grotere werk werd een busje gebruikt. Dick Wever bouwde de woning voor Blaauw aan de Waarlandsweg. Rechts met sigaar Dick en links zijn zwager Theo Bakker. Het bedrijf begon met de bouw van een werkplaats aan de Smeetsweg. Rechts de noodwoning. was gewild bij veel ondernemingen. Een geschikte lokatie aan de N242. Crawford Deuren liet door Wever twee hallen met kantoorruimte bouwen. Dick schreef ook in op de bouw van de 4711-fabriek in Purmerend, een groot project van 5,5 miljoen gulden. In een noodwoning Dick en Nel waren met hun kinderen vanuit Alkmaar naar Waarland verhuisd. Een bouwkeet diende als woning. In de huiskamer stond een opklapbaar bureau. De administratie werd gedaan door de vrouw van Dick. Ze deed meer. Nel hielp met het lossen en laden van het bouwmateriaal, zorgde voor koffie tijdens schafttijd en stond vertegenwoordigers te woord. Deze kwamen toen nog aan huis. In het bedrijf werkten toen vijf man, met leerlingen meegerekend. In Waarland werden eind jaren zestig het Dorpshuis, Sabinahof en zes lokalen van de St. Janschool gebouwd. Voor alle drie had Dick ingeschreven. Het werd hem niet gegund omdat andere aannemers van buiten Waarland minder hadden begroot. Dick tilde daar niet zo zwaar aan. ‘In de toekomst zal ik waarschijnlijk wel het onderhoud of een verbouwing mogen doen’, was zijn reactie. Op een dag kwam Jan Zutt aan de deur. Hij zei tegen Nel:’Dick ken me en zeg maar dat ik goed ken studdere.’ Jan Zutt had zijn tuinderij verkocht en hij kon nog niet gaan rentenieren. Op dat moment kon het bedrijf wel iemand gebruiken voor het grondwerk en het vervoeren van materiaal. Jan werd aangenomen en zó konden ze elkaar mooi helpen. Wat Dick niet in Waarland mocht bouwen, mocht hij wel in ‘t Veld. Ook in dit dorp waren er verge vorderde plannen voor de bouw van een dorpshuis met Ook over de Hoge Brug De opmerking van Dick Wever van enkele jaren geleden Ik zal waarschijnlijk wel het onderhoud of een verbouwing mogen doen werd in 1973 al bewaarheid. In de oude school had de jeugd een eigen honk. Toen deze werd afgebroken, kwam er geld vrij om hobbylo- kalen aan het Dorpshuis te bouwen. Het werk werd gegund aan bouwbedrijf Th. Wever. In diezelfde tijd werd naast het bestaande natuur bad een verwarmd bad aangelegd. Het zwembadbestuur kon een beroep op Dick doen en met medewerking van vrijwilligers is dit bad een verrijking geworden voor het dorp. Wever bouwde de laatste huizen van de eerste fase van de nieuwbouw; zes huizen aan de Leliestraat en drie aan de Bloemstraat. Kort daarna drie woningen aan de Volleringweg, drie aan de Kerkstraat en vervolgens nog vijf woningen aan de Smeetsweg. Het bedrijventerrein De Zandhorst in Heerhugowaard gymnastiekzaal. Het werk werd gegund aan bouwbedrijf Wever, die ingeschreven had voor f 247.000,-. Het waren enorme kozijnen van merbau en dat gaf bij het schaven heel veel stof. Er was toen nog geen afzuiging in de werkplaats en mondkapjes waren voor timmerlieden nog niet uitgevonden. En dan die rollen lood van 100 kilo per stuk die in en uit de auto geladen moesten worden. Voor Wever werkten toen Dik Leek en Jan Schrijver als metselaars. In 1970 werd het dorpshuis geopend en het bestuur en Dick konden trots zijn op hetgeen tot stand was gekomen. Kort daarna is zwager Theo naar Bot in Heerhugowaard gaan werken. Het had een poos geduurd, maar uiteindelijk was het nieuwe huis aan de Smeetsweg klaar zodat het gezin comfortabel kon wonen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 25