WEVER BOUWGROEP BLIJFT IN BEWEGING Piet Kleverlaan Noordhollands Dagblad 2 november 1956. 24 Als 13-jarige jongen ging Dick Wever in 1949 naar de ambachtsschool in Schagen. Hij haalde hier zijn diploma timmeren. In 1966 begon hij aan de Smeetsweg een aannemersbedrijf onder de naam Bouwbedrijf Th. Wever. Na zijn overlijden in 1994 hebben zijn beide zoons Theo en Marcel het bedrijf voortgezet. Anno 2019 timmert Wever Bouwgroep nog steeds aan de weg. Een stukje familiegeschiedenis gaat hieraan vooraf. Piet Wever en Grietje Degeling kwamen in 1933 met het gezin vanuit Alkmaar naar een boerderij in de Slootgaard (nu: Slootgaardweg 25). Op 6 januari 1936 is hun zoon Dick geboren. Hij ging in Waarland naar de lagere school. Dick wilde tim merman worden. Dat mocht van zijn vader. Hij fietste twee jaar lang elke dag naar de Technische School Cornelis Blaauboer in Schagen. Daarna ging hij te werk en een paar dagen in de week bezocht hij de avondschool. In de boerderij was een apart kamertje. Daar zat hij altijd te leren. Zo serieus was hij. Tussen door verbouwde hij de boerderij van zijn ouders. Een portrettekening van Dick Wever de oprichter van het bedrijf. Hoe het begon Zijn eerste baas was Gert Boekel uit ‘t Veld. Dick kreeg verkering met Nel Bakker. Na zijn militaire dienst werkte hij als uitvoerder bij Koopman en Sepers in Nieuwe Niedorp. In 1957 overleed de vader van Dick en een jaar later zijn moeder. Zijn broer Cees wilde op de boerderij. Een reden voor Dick om naar een eigen huis uit te kijken. Gelukkig had hij wat gespaard. Ze kochten een huis aan de Jan van Goyenstraat in Alkmaar voor f 17.500,-. Na ruim vier jaar verkering zijn Nel en Dick op 13 mei 1959 getrouwd. Zijn ongetrouwde broer Nico kwam bij hen inwonen. Dick had een auto van de baas, reed elke dag op en neer en verdiende toen f 85,- in de week. Midden jaren zestig kwam een einde aan de samenwerking tussen Klaas Koopman en Thijs Sepers. De laatste vroeg aan Dick of hij zijn compagnon wilde worden. Dick sloeg het aanbod af. Hij wilde voor zichzelf. Nel was er eigenlijk niet voor. Ze was bang dat ze hem nog minder zou zien, maar ze wilde hem ook niet tegenhouden. De schuur bij hun huis gebruikte Dick als werkplaats en zó begon hij zijn eigen bedrijf. Het was afwachten In het gezin waren inmiddels drie kinderen geboren: Theo, Marcel en Astrid. Er was ook verdriet. Eind augus tus 1963 overleed Nico, de broer van Dick, tijdens zijn werkzaamheden als elektricien. De Gebr. Groen van de Kerkstraat 30 hadden in 1965 aan de Smeetsweg een stuk grond te koop. Dit was een mooie plek om een bouwbedrijf te beginnen. Om geen moeilijkheden met de plaatselijke aannemers Keet en Van de Gulik te krijgen, vertelde Dick aan hen dat hij een bouwbedrijf wilde beginnen. Ze hadden daar geen bezwaar tegen. Van enkele kennissen kon Dick geld lenen. Hij kocht die kavel en in augustus 1966 werd bij de notaris de oprichtingsakte van Bouwbedrijf Th. Wever getekend. Een maand eerder was de boerderij van Blaauw aan de Waarlandsweg in vlammen opgegaan. Dick ging naar Siemen Blaauw en vroeg of hij een nieuwe woning met veestal mocht bouwen. Het was in een korte tijd geregeld. Dit werd voor Dick zijn eerste grote klus in Waarland. Voor de winter nog werd de stal gebouwd, want de koeien moesten naar binnen. Zwager Theo Bakker was de eerste knecht. Er werd een cementkeetje neergezet en daarna de werkplaats Geslaagd WAARLAND Een dezer dagen slaagde te Amsterdam onze plaatsgenoot de heer Dick Wever voor het aannemersdiploma.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 24