20 Het was een advies van pastoor Vollering, maar het liep op niets uit. Dat hij veel later nog jarenlang als correspondent verbonden zou raken aan de bladen van de Noorderpers, wijst erop dat zijn belangstelling voor journalistiek toch is gebleven. Piet gekleed als priesterstudent, ca. 1928. Het gezin Bruin-Beers, waartoe Anna Bruin behoorde. Vlnr: achter/midden: Vroon, Agie, Klaas, Anna, Dirk, Nelly, Corrie, Adam, Marie. Voor: Truus, vader Jan, Piet, moeder Vrouwtje Beers, Jo, Jan. De foto is genomen bij het 25 jarig-huwelijksfeest op 1 juni 1929 voor het huis, nu Hogebrugweg 5. Bron foto: Riet Groen-Bruin. Voor hun beoogde handel bezochten ze o. m. Antwerpen, Eindhoven, Tilburg, Roozendaal en Den Bosch. Een kaart van Cor uit Breda aan hun ouders en broer Arie van 14 november deed nog het beste ervan verwachten: We hebben het vandaag weer druk gehad, we hebben een spoorwagon gelost. Morgenochtend gaan we naar Antwerpen en ’s middags naar Roosendaal. Van alles aanpakken De harde werkelijkheid van de crisisjaren bracht met zich mee, dat hij van alles aanpakte. Eerst werkte hij weer in de tuinbouw, wat later bij D. Bruin Mz. te Noord-Scharwoude, voor wie hij op een grote vrachtwa gen van 8 ton naar verschillende steden in Holland reed. Ook ging hij voor D. Bruin voor zaken naar Londen in 1932. Van 14 januari in dat jaar dateren twee prentbrief kaarten die hij naar huis heeft gestuurd, met afbeeldingen van de Theemskade en Houses of Parliament. Op 29 november 1933 trouwde hij met Anna Agatha Bruin, dochter van Jan Bruin en Vrouwtje Beers, die met hun grote gezin woonden aan de Hogebrugweg, nu nummer 5. Sinds deze datum hebben Piet en Anna altijd gewoond op Voorburggracht 135, eerder B 64 in Zuid- Scharwoude, vlakbij de fabriek van Kramers zuurkool. Grillig zijn de avonturen die Piet en Cor in de crisistijd hebben beleefd met het gezamenlijk bedenken en uitvoe ren van plannen die hun aan enig inkomen moesten hel pen, zonder veel succes. Op 8 november 1932 vertrokken de broers naar Breda met als doel een groentehandel op te richten. Ze huurden daartoe een kamer op de Haagdijk 142a en een pakhuis op de Leuvenaarstraat 77a. Beste Cor, Pardon hoor ik had er niet eerder aan gedacht, het is zoo druk met de studie, dat men zijn beste vrienden zelfs ver geet. Maar ziehier dan toch mijn goeden wil. Hartelijk gefeli citeerd hoor, en als het van mij afhangt nog 100 jaar zoo, en dan in de hemel hé. De hartelijke groeten en de beste wenschen in J. C. van uw broer die een andere keer beter zal oppassen. Petrus Komen. De groeten van mij aan vader en moeder, Jacob en Arie. In datzelfde studiejaar had Piet op 16 november 1923 een briefkaart gestuurd aan zijn broer Cor, met wie hij ook in zijn latere leven het meest optrok. Na de seminarietijd In 1928 zette hij zijn studie voort aan het grootseminarie van de SMA te Chanly in België. Op 11 juli 1929 keerde hij thuis terug van zijn studie, die hij niet meer zou her vatten. In de familiedocumenten is van de korte tijd op het grootseminarie weinig of niets terug te vinden. Zijn terugkeer was een grote teleurstel ling voor zijn ouders, maar een uit zondering onder de studenten is hij niet geweest. Slechts één op de vijf voltooide zijn opleiding. In totaal telde tussen 1891 en 1960 de oplei ding in het Missiehuis 2210 jongens van wie er 430 priester gewijd zijn volgens de Keerder Kroniek in 2007. Alle anderen vonden vroeg of laat een opleiding of baan waarbij hun gymnasiale vorming nog goed van pas heeft kunnen komen. Ook Piet heeft in deze geest gehandeld door te solliciteren naar een jour nalistieke functie bij het katholieke dagblad De Tijd. A wl

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 20