JI I L-lB z Y tx. A Met dank aan Truus de Waard-Smit. 15 kingsplaat in het bouwwerk. Daarin werd tevens een in een koker gesloten oorkonde ingemetseld. De voorzitter S. Groen van de Stichting Bejaardenzorg hoopte dat het complex in november klaar zou zijn. Hij bedankte alle aanwezigen. Daarna werd de plechtigheid voortgezet in café Nolten. Aanwezig waren namens de gemeente M. Burger, W. Dekker, G. Lantman, D. Pater en P. Bruin en pastoor A. Bakkum. 24 april Vier mensen uit Waarland zijn gisteren om het leven gekomen bij een ongeval op de Kanaalkade in Alkmaar. De bestuurster, de 45-jarige mevr. A. E. Bruin-Klaver, wilde langs de waterzijde parkeren maar door een ongelukkige manoeuvre schoot de DAF-personenauto over een 20 cm hoge betonrand heen het water in. De bestuurster met haar 10-jarig dochtertje Annetta en haar buurvrouw, de 42-jarige mevrouw M. Dekker-Ligthart met haar 9-jarig zoontje Stef, vonden hierbij de verdrin kingsdood. Een chauffeur en een medewerker van de NS sprongen onmiddellijk te water. Hun reddingspogingen bleven vruchteloos. Na 20 minuten arriveerde de brand weer en werd de auto uit het water getakeld. Onmiddellijk daarna werden de inzittenden naar het ziekenhuis overgebracht. Toedienen van zuurstof mocht echter niet meer baten. De twee kinderen zouden hun eerste H. Communie doen. Voor deze gelegenheid gingen mevrouw Bruin en Dekker met hen om nieuwe kleren. Piet Plijter en Hein Stam te werk bij de Domeinen. Van maandagmorgen tot zaterdagmiddag. Ze werden met een bus opgehaald en thuisgebracht. Slapen deden ze in barakken. Later heeft Cor bij verschillende boeren in de Wieringermeer gewerkt en eveneens aan de verkaveling in de Slootgaard en Waarland. Altijd was het zwaar werk. In 1949 verhuisde het gezin naar een grotere woning aan de Kerkstraat 39. Hier was een douche, een hele vooruitgang. Rond 1960 kreeg hij werk bij de Hoogovens. Hij liep tweeploegendienst en had plezier in zijn werk. Op zijn 65steging hij met pensioen. Met het huishouden mocht hij zich niet bemoeien. Z’n vrouw Betje was de baas in huis. Elk kind had een taak en ze zorgde ervoor dat iedereen er netjes uitzag. Op 18 mei 1969 overleed Cor Smit en ruim 25 jaar later op 9 april 1995 zijn vrouw Betje Smit. Ze woonde toen in Sabinahof. 17 juni Gistermiddag is de eerste paal geslagen voor de uitbrei ding van de St. Janschool. De voorzitter van het school bestuur, de heer Th. Dekker, beklom hiervoor zelf de heimachine. Zoals bekend krijgt de school er zes lokalen bij. Aannemer P. Bakker NV uit Ursem verwacht dat de bouw rond kerstmis van dit jaar is voltooid. In 1968 was hiervoor begroot f482.030,-. Dit bedrag was echter niet voldoende. Er was nog f43.000,- nodig. Dit bedrag werd door de gemeente als aanvullend krediet beschikbaar gesteld. Op 18 mei overleed, voorzien van het H. Sacrament van de Zieken, na een geduldig gedragen lijden, mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader Cornelis Smit, echtgenoot van Elisabeth Smit, op de leeftijd van 68 jaar. Waarland, Kerkstraat 38. Cor Smit werd geboren op 25 augustus 1900. Zijn geboortehuis stond zo ongeveer op de plek waar nu het huis staat van de familie J. Jaspers, Veluweweg 39. Zijn ouders zijn Pieter Smit en Agatha Manshanden. Hij trouwde op 26 september 1924 met Betje Smit, geboren op 26 juni 1904 in Ursem. Ze gingen wonen op D 37, nu Kerkstraat 19. Hier zijn al hun 17 kinderen geboren. Cor Smit was los werkman. In 1930 was de Wieringermeer droogge legd en er was toen werk volk nodig om sloten te graven en te draineren. Cor Smit ging samen met Deze foto van de familie Smit-Smit is genomen in 1949 in de Tortelduif. Kort daarna moest Piet als dienstplichtige naar Indië. Vlnr boven: Greet, Ans, Jan, Cor, Thijs, Nic, Piet, Aat, Nel. Midden: Gerard, vader met Wim, Aik, Jaap, moeder met Wil, Riet. Voor: Tiny, Truus.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 15