NIEUWS VAN VROEGER De eerste helft van 1969 Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan Marie Witte en Piet Doodeman. 14 Op 23 april verdronken in het Noordhollands kanaal in Alkmaar twee moeders en twee jonge kinderen uit Waarland. Het ongeluk gebeurde rond kwart voor twee in de middag. Eind van de middag bereikte dit verschrikkelijk nieuws Waar land. De verslagenheid was bij de naaste familie en ook in het gehele dorp immens groot. In de eerste helft van 1969 was er ook ander nieuws over o. a. kerk, school en dorpshuis. U leest hierover in deze vaste rubriek. Bij enkele berich ten staat in cursief een aanvulling. 15 januari De carnavalsvereniging De Kluivers houdt vrijdag avond een grote klaverjasdrive in Zaal Valk. Hoofd prijs is een varkentje. De baten van deze drive zijn bestemd voor de bejaarden en de jeugd. Aanvang: kwart voor acht. 15 februari Greanti-groep door huwelijk ontbonden. Gisteren is het huwelijk ingezegend van Ans Pater en Jan Putter uit Uitgeest. Haar ja-woord betekende het einde van de Greanti’s. Het vocale trio heeft in de loop der jaren op bruiloften en andere feestelijke gebeurtenissen maar liefst f 12.000,- voor het jeugd werk bijeengezongen. Ans verhuist naar Uitgeest en zingen in Waarland is er niet meer bij. De naam ontstond in februari 1964, gevormd door de beginletters van de voornamen: Gré Bruin, Ans Pater en Ineke Jaspers. 8 januari Onder leiding van de voorzitter Alb. Moras zullen de leden van de Bloembollenstudieclub een excursie maken naar de bloemenveiling te Aalsmeer. Later op de dag gaat de reis naar Lisse, waar men in de gebouwen van de HOBAHO de mechanisatie in de bloembollenteelt zal bezoeken. Opgave bij A. Groen Veluweweg 24 of de voorzitter. 10 maart Op een ondubbelzinnige wijze heeft de gemeenschap van Waarland getoond achter de plannen van het bestuur van de stichting Waarlands Dorpshuis te staan. Tijdens de veiling in zaal Valk heeft een gul publiek meer dan 23 mille bijeengebracht. Ditmaal was de opbrengst voor het interieur van het in aanbouw zijnde dorpshuis. Het verrassingsnummer, vier kaarten en gratis vervoer naar het Olympisch stadion, als Ajax aantreedt in de hal ve finale van de Europacup, werd gekocht voor f 230,-. Op zaterdag 19 april werd de laatste vleugel van het jeugdhuis gesloopt. Het hout dat vrijkwam werd gebruikt om een keet te maken bij ijsbaan De Kuil. Deze ijsbaan lag achter het zwembad. 24 februari Pro Ecclesia et Pontifice voor Piet Doodeman. Gisteren ging in de St. Wulframkerk een luid applaus op toen mevrouw Doodeman-Witte bij haar man deze pauselijke onderscheiding opspeldde. De H. Mis werd opgedragen uit dankbaarheid voor het vele werk dat hij gedurende 30 jaar had gedaan. Hij was eerst de jongste en nu als 72-jarige legt hij zijn functie als oudste kerk meester neer. Piet Doodeman was ook 26 jaar collectant en als lid van het kerkbestuur is hij bij alle, van de zo’n 400 vergaderingen aanwezig geweest. Piet Doodeman was niet alleen actief betrokken bij de parochie, maar ook bij de aanleg van de sportvelden van Con Zelo en de bouw van het Jeugdhuis. Verder was hij bestuurslid van de Boerenleenbank, de Woningbouwvereniging, en de Waarlandspolder. Ook was hij lid van de financiële commissie van het nieuw te bouwen Dorpshuis. 3 april Gistermiddag heeft de 85-jarige heer A. Schrama, als oudste aspirant bewoner, de eerste steen gelegd voor het verzorgingshuis aan de Kerkweg. De heer Schrama, ver gezeld van zijn 78-jarige echtgenote, plaatste een herden-

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2019 | | pagina 14