Toendertoid Woord vooraf Inhoud: Woord vooraf 1 De eerste nieuwbouw in Waarland 2 Politiek gekrakeel 4 Al bijna 50 jaar Waarlander (I) 5 Al bijna 50 jaar Waarlander (II) 8 In de femilie ientje met 'n bainaam 10 11 Thema Tweede Wereldoorlog 16 De onvergetelijke artsen (III) 17 Oplage: 600 exemplaren. Nieuws van vroeger 22 Uit het verledenmaar niet vergeten 25 De Bleekmeer: water, polder en molens 26 De Jeugdbeweging (V) 31 Druk: Zeeman Reclamegroep BV 1 Correspondentieadres: Bloemstraat 24, 1738 CK Waarland p.kleverlaan@planet.nl Bestuur: voorzitter: Jan Houtenbos secretaris: Piet Kleverlaan penningmeester: Els Bruin-Danenberg elsbrda@hetnet.nl Werkgroep: Trijnie Agenant-Stoop Els Dekker-Venneker Elly de Jong-van der Fluit Ella Moras-Bakker Ton Wever Het historisch tijdschrift Toendertoid verschijnt twee keer per jaar, onder redactie van Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan; corrector Siem Bakker. Copyright 2018 Voor het overnemen van artikelen of gedeelten daarvan is schriftelijke toe stemming nodig van Waarland van Toen. Verhalen van de eerste bewoners van onze Nieuwbouw of bent u meer nieuwsgierig naar oude kaarten en molens, zoals die van de Bleekmeer? Verder heeft onze vaste gastschrijver, Siem Bakker, het leven van Jacob Wever uit de Sloeierd met veel zorg uitgezocht en er een mooi verhaal van gemaakt. Adriaan Klaver heeft zich verdiept in het werk van de dokters Achterberg en Koolhaas uit Dirkshorn. Tot slot, naast onze vaste rubriek Het nieuws van 50 jaar geleden, een aflevering van de geschiedenis van onze Jeugdbeweging. Uitgebreid opgeschreven en nog voor veel van onze lezers herkenbaar. Alles bij elkaar een interessante variatie. Zo houden wij voor het nageslacht de historie van ons dorp levend. Stichting Waarland van Toen opgericht 7 oktober 1991 De eerste bladzijde van de nieuwe Toendertoid met de inhoudsopgave ligt voor u en dan komt de vraag: Leest u dit nummer van voor naar achteren of begint u met een artikel waarvan u de titel het meest interessant vindt? Jacob Wever: hulpvaardig en betrokken mens Namens de redactie, Jan Houtenbos. De contributie bedraagt 14,00 per jaar. NL15RABO0155905848 ISSN: 1382.4473 nummer 54 1 november 2018

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2018 | | pagina 1