Met dank aan Jan Jaspers. 26 Een stukje ingewikkelde familiegeschiedenis: Tinus Bruin en Maartje Arends kregen twaalf kinderen, waarvan er drie jong overleden. Op 6 september 1915 overleedMaartje. Tinus hertrouwde met Betje Blank. Uit dit huwelijk werden vier kinderen geboren. Eén overleed jong, de anderen waren: Bets, Bertus en Geertje Bruin. Op 5 december 1925 kwam vanuit het St. Elizabeth Ziekenhuis te Alkmaar het tragische bericht dat Tinus Bruin op 62-jarige leeftijd was over leden. Betje met nog tien thuiswonende kinderen stond er vanaf die dag alleen voor. Drie jongens zetten teza men met een knecht het tuinbouwbedrijf voort. Met deze knecht, Gerrit Veldman, trouwde Betje Blank De klus werd gegund aan bouwbedrijf Gebr Wijte uit Uitgeest, het schilderwerk aan J. Goedhart, eveneens uit Uitgeest en het elektra aan P. J. Schouten uit Akersloot. Th. Dekker uit Waarland mocht de centrale verwarming aanleggen. De bouw en de inrichting van het complex, met daarbij de tien woningen, werden geraamd op totaal f1.175.000,-. Bejaardenzorg zal worden uitgevoerd onder leiding van architect J. v.d. Berg te Zaandam. Er waren vijf inschrijvingen voor de bouw, waaronder uit Waarland Th. Wever en D. v.d. Gulik. Ook werd er ingeschreven voor schilderwerk, elektra en centrale verwarming. Aan het eind van de dag werden de gunningen aangehouden. 9 april Een gelukwens naar overzee G. M. Pater-Bruin, Th. Pater en kinderen feliciteren hun lieve ouders en grootouders G. Veldman en E. Veldman - Blank met hun 40-jarige echtvereniging op 18 april. Het adres: 140 Catharinastreet Port Colborne, Ontaria, Canada. Foto uit 1950. Vlnr: Freek Vriend en Bets Bruin, Gerrit Veldman en Betje Blank, Bertus Bruin, Dirk en Gerrit Veldman. Eindjaren veertig werden door Gerrit en Betje plan nen gemaakt om te emigreren. Canada moest het land worden, waar voor hen een nieuwe toekomst lag. Het hele samengestelde gezin vertrok uit Waarland, behalve Geertje Bruin die inmiddels getrouwd was met Dirk Pater en van wie de genoemde gelukwens afkomstig is. Van de kinderen Bruin-Blank waren dat dus Bets en Bertus en van de kinderen Veldman-Blank Afra, Dirk en Gerrit. Ook gingen mee Freek Vriend, de man van Bets en Dirk Jong, de man van Afra. Het vertrek naar Canada was in 1949. Het emigrantenbestaan was niet altijd even makkelijk. Toch hebben Gerrit en Betje daar een goed leven gehad. Betje Blank overleed in december 1981 op 91-jarige leeftijd. Gerrit Veldman in september 1991; hij was toen 88 jaar. Van hun kinderen kon de een zich beter aanpassen dan de ander. Maar terug naar Holland gebeurde niet. op 18 april 1928 voor de kerk. Er werd een nieuwe woning voor hen gebouwd en ze verhuisden van D12 naar D13 (nu: Kerkstraat 83 en 79). Hier werden vier kinderen Veldman geboren: Afra, Mientje, Dirk en Gerrit. Mientje verdronk op tweejarige leeftijd in een sloot vlakbij het ouderlijk huis. Op 26 april was Zr. Truus v. d. Gulik 25 jaar kraam verzorgster. Op die dag was er gelegenheid haar te feliciteren van half 5 tot half 7 in café De Posthoorn. Niek Pancras is op 20 juni 1938 aan de Kerkweg D 56 (nu: Kerkstraat 1) geboren en groeide op in een gezin met 14 kinderen. Hij wilde niet bij zijn vader op de akker, maar koos voor het seminarie in Hoorn. Daar werd hij lid van de toneelclub en deed mee aan voordrachtswedstrijden. Zijn toekomstbeeld om priester te worden, ebde langzaam weg. Op de planken in de schouwburg dat leek hem wel wat. Niet dadelijk naar de toneelschool, maar eerst naar de sociale academie in Amsterdam. Na gastrollen als figurant bij diverse 17 mei Gisteren slaagden Niek Pancras uit Waarland en Monique Smal uit Alkmaar aan de toneelschool te Maastricht voor het eindexamen. Op 3 mei gingen de vlaggen uit aan de Weelweg 13. W. Dekker en M. Dekker-Zutt vierden hun 40-jarig huwelijksfeest. Om 15.30 u. was er een H. Mis uit dankbaarheid en van 20.00 u - 21.30 u. receptie in De Posthoorn.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2018 | | pagina 26