Elke dag 3 broden naar keuze 6,25 Waarland, 15 juli 2017. De vernieuwde winkel aan de Veluweweg. 14 I Wel en niet meer in de genen Bart, Jeroen en Niels hebben het brood- en banketbakken in hun genen meegekregen. Met veel plezier werken ze in de zaak die door hun overgrootvader Jaap Beemster- boer in 1917 aan de Veluweweg is geopend. Een muzikale aanleg hebben deze drie echter niet. En ze begrijpen ook niet dat hun overgrootvader en grootvader, naast hun werk, zoveel tijd voor het kerkkoor en de fanfare konden vrijmaken. Jeroen voegt hier nog aan toe: Mijn vader Jaap is wel muzikaal. Hij heeft thuis een piano en speelt hier dagelijks op. Al jarenlang is hij lid van het gemengd koor St. Caecilia van de parochie St. Wulfram. Ook zingt hij bij De Lofstem in Broek op Langedijk. amandel. En op de vraag: Is er een oud boek met familierecepten?, antwoordt Jeroen: Opa Beemsterboer heeft verschillende recepten bewaard. En deze gebruiken we nog steeds. Reclame voor zaterdag 6 mei 2017 Het gaat hen goed Er worden veel uren gemaakt door de bakkers van Beemsterboer. Ook Esther, de vrouw van Niels, en Petra, de vrouw van Bart, helpen dagelijks mee in de zaak. Niet vreemd in een familiebedrijf. Ze gaan met hun tijd mee, want in 2016 werd de winkel in Waarland vergroot en gemoderniseerd. De winkel is klantvriende lijker geworden en is zo ingericht dat men kan zien wat er allemaal aan brood, koek en gebak te koop is. De verbondenheid van de bakkers Beemsterboer met Waarland blijkt uit de jarenlange traditie om in de W4 hun aanbiedingen te vermelden. Verder sponsoren ze op ruime schaal de vele evenementen in ons dorp. Reclame wordt ook gemaakt met hun eigen website: www.bakkerijbeemsterboer.nl. Met dank aan:: - mevr. C. Laan-Biersteker en mevr. M. Schouten-Jonker. - Bart, Jaap, Jeroen, Jopie, Niek en Niels Beemsterboer. - Regionaal Archief Alkmaar, Historische vereniging Harenkarspel en Stichting Langedijker Verleden. Er is ook een afdeling gebak, dé werkplek van Bart. Hij maakt ruim vijfentwintig soorten gebakjes en ongeveer tien soorten taart. Tegen woordig vraagt men veel naar een foto-taart. De afbeelding wordt uitgeprint op ouwel, op marsepein gedaan en vervolgens met een gelei afgestreken. Verder blijft het geheim, zegt Bart en gaat onverstoorbaar verder met zijn werk. Al jarenlang worden tompoezen gemaakt vol gens familie- recept, een veel gevraagde lekkernij. Niels: Dit mag men wel weten. Voor Koningsdag 2017 maakten we vijfendertighonderd tompoezen en alles werd ver kocht. Soms moeten we ons werk aanpassen. Het komt voor dat een klant vraagt of hij aan het eind van middag vijfhonderd of meer saucijzenbroodjes of gebakjes kan krijgen. We slaan dit niet af, want ook deze klant is koning. De vijfde generatie komt er aan. Gijs, de oudste zoon van Niels en Esther, gaat a.s. september naar het Horizon College en volgt daar de opleiding Brood en Banket. Honderd jaar De bakkers van Beemsterboer in Waarland is heel bijzonder. Ooit waren er drie bakkerszaken, nu is er nog maar één. Een felicitatie is zeker op zijn plaats. Wat de toekomst zal brengen, is nooit met zeker heid te voorspellen. Het gaat hen nu goed en ze zien de komende jaren met vertrouwen tegemoet. Op korte termijn wordt de vierde winkel in Warmenhuizen geopend en de winkel in Tuitjenhorn verbouwd. 'de bikkers wh béemsterboé» E-mail: info@bakkerijbeemsterboer.nl Internet site:www.bakkerijbeemsterboer.nl Waarland Veluweweg 17, ‘t Veld Zwarteweg 3 Tuitjenhorn Dorpsstraat 26

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2017 | | pagina 14