r, Tuincentrum De Boet 1995. Els Dekker, Cok Ruiter. Cor van der Heijden in de bedstee van de Waarlandsmolen 1984. 9 Corrie Sieberg is op 9 september 1987 overleden. Met sinterklaas was er een kienmiddag voor alle bejaar den in Sabinahof. Er zijn verschillende Goed Heiligman- nen geweest: Hans Kok, Herman Stam met zijn buik- spreekpop, Ben Swart en Mart Schrijver. Voor degenen, die niet konden komen, werden er cadeautjes gemaakt. Met veel enthousiasme vertelt Els Dekker hierover: Er moesten inkopen gedaan worden. Ik kijk in mijn agenda van 1985. Er was koopavond bij V. D. in Alkmaar voor gasten van De Zonnebloem. We gingen met de auto. In de stad konden we geen parkeerplek vinden. Ik heb de auto op de stoep gezet met de kaart van De Zonnebloem voor het raam. Dit was een teken voor de politie om geen be keuring uit te schrijven. Ik herinner me ook dat ik als Zwarte Piet naar Cor van der Heijden en naar Arie Komen moest. Ik was wel be nieuwd hoe het bij Arie eruit zou zien. Hij was kluizenaar en woonde bij het kanaal aan het begin van de Oostkade. Els gaat verder: Ik verkleedde me als Zwarte Piet in Sabinahof en ging eerst naar Cor van der Heijden, die Ook een uitje voor Lien en Jaap Toen Els Dekker in 1995 als bestuurslid stopte, nam Lien Smit-Berkhout haar plaats in. Lien deed al verschillende jaren vrijwilligerswerk. Ze hielp bij de knutselclub van de Jeugdraad en in de zomer bij het zwembad. De eerste jaren werden de vakantieweken gehouden in Eindhoven en daar na in verschillende hotels in het land zoals in o.m. Roden, Ommen, Wehe den Hoorn (Groningen) en Lemele. Tijdens de eerste vergadering al werd Lien gevraagd om met de vakantieweek mee te gaan. Lien vertelt: Ik zal aan Jaap vragen, misschien wil hij ook wel mee. Men reageerde nogal terughoudend, maar in de vergadering daarna vond men het goed dat m’n man ook meeging. Het was in juni 1996. Totaal waren er vierentwintig gasten en hetzelfde aantal begeleiders. Een gast be taalde toen voor de hele week f400,-Vanuit Waarland gingen mee: Trien Bruin-Bekker, Mien Agenant-Gieling en Jan Bruin Jzn. en als begeleiding ook nog Corrie Bruin-Dekker en Els Dekker-Venneker. We verbleven in hotel ’Purmer eend in Kwadijk. Overdag gingen we met een Engelse dubbeldekker naar o.a. Artis, de markt van Purmerend en naar Amsterdam voor een boottocht. ’s Avonds deden we spelletjes. Wanneer de gasten naar bed gebracht waren, kon het met de vrijwilligers nog pittig laat worden. Het was niet alleen een uitje voor de gasten, maar ook voor de leiding. De week werd afge sloten met een speciaal diner. De menukaartjes maakten we zelf. Daarna was er een optreden, waaraan ook de begeleiders meededen. Nog even over de vrijwilligers die voor het eerst meegingen. Ze werden de eerste nacht altijd getrakteerd op het bed omhoog in de douche of alle dekens weg of eikels in bed Na tien keer mocht Jaap niet meer mee; hij was toen zeventig. Lien is nog drie jaar doorgegaan. Van elk jaar heeft Lien een plakboek gemaakt, niet alleen voor haar zelf, maar ook één voor iedere deelnemer uit Waarland. in de Waarlandsmolen woonde. Aagie Bakkum, z’n huis houdster en oomzegster, wist dat ik zou komen en nam me, toen ik het pad opkwam, al op de foto. Cor lag in de bedstee. Eerst even een praatje. Daarna kreeg hij het pakje met daarin o.a. een fles wijn en een glaasje op een zilveren voetje. Ik merkte dat hij het leuk vond. ’Zwarte Piet, ik hoop dat je volgend jaar weer komt. Toen naar Arie Komen, met de auto en het laatste stukje liep ik. Toen achterom, want door de voordeur kon ik niet. Hoe kon die man zo leven, op de grond geen kleed maar oude kranten!! Een pan met een kliekie stond nog op tafel en daar zat z’n hond uit te eten. Ik mocht even gaan zitten en hij vroeg of ik ‘n bakkie koffie lustte. Ik keek naar de koppies op het aanrecht en zei: ’Arie, hier heb je je pakje. Ik moet nog meer cadeautjes wegbrengen en ik ga nu maar. Tot een volgende keer. Arie Komen overleed op 9 september 1988 en is in Alkmaar begraven. Andere mensen, die ik als Zwarte Piet bezocht heb, waren: Guurtje Broersen in de Sloeierd en Anna Hoek- Bommer tegenover kapper Houtenbos aan de Weelweg. Ik heb dit met veel plezier gedaan. 1 f- I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2017 | | pagina 9