Een nieuw bestuur Toen de opening van Sabinahof in 1970 plaatsvond, was men begonnen met de eerste nieuwbouw in Waarland. De meeste bewoners kwamen van elders. Verschillende Nieuwbouwers voelden zich in dit Westfriese dorp al spoedig thuis. Als er kinderen waren, werd vader en/of moeder actief bij de voetbal en handbal. Niet alleen voor de sport maar ook op andere terreinen zoals school, kerk, vrouwengilde en De Zonnebloem zetten deze nieuwkomers zich in. AnkeVreeburg: M’n man en ik kwamen eind jaren zeventig, als tweede bewoners, in een nieuwbouwhuis in Waarland wonen. Ik was gestopt als verpleegster en wilde graag wat doen voor zieke en bejaarde mensen. In de W4 las ik een verslagje van De Zonnebloem en een oproep voor vrijwilligers of bestuursleden. Ik heb me aangemeld en zo kwam ik in het bestuur met voorzitter Arie Groen, Tecla Bakker-Blankendaal als secretaris en de leden Annie Groen-Blankendaal, Trien Bruin-Kuijs en Cok Ruiter-Groen. Ik was toen wel de enige uit de Nieuwbouw. (oud)-bestuursleden. Maar eerst nog een verkort verslag van een bochttocht in de W4 van 3 juni 1978. Vanuit t Zand vertrokken we met de ‘Alex van Waijenburg richting Zaanse Schans. Het eten en de drankjes smaak ten prima. Twee muzikanten speelden op hun accordeon en gelukkig hoefden de pastoor, de dominee en de dokter geen hulp te bieden. De geestelijken behoefden alleen een gebed te doen aan het begin en aan het eind van de maaltijden. Tot slot: een woord van dank aan de vrijwil ligers, die met ons gesjouwd hebben, de middenstand en de Herwonnen Levenskracht. De jaarlijkse boottocht Na het vertrek van J. Salari was het voor het bestuur van Sabinahof geen gemakkelijke beslissing om een nieuwe directeur aan te stellen. Per 1 januari 1980 werden Arie Groen en zijn vrouw Annie Blankendaal benoemd. Enthousiast gingen ze aan de slag en probeerden zoveel mogelijk bewoners bij de activiteiten te betrekken. Met sinterklaas en kerst was er iets speciaals en eens per jaar hielden ze een thema-dag, bijvoorbeeld een Westfriese, Griekse of Chinese dag. Ook organiseerden Arie en Annie kienmiddagen. Ze deden dit in overleg met de KBO en De Zonnebloem. De jaarlijkse boottocht van de regio was een hele organi satie. Meestal waren er ruim 200 gasten. Zo’n 25 of 30 vrijwilligers moesten het vervoer van en naar de boot regelen, voor het eten van die dag zorgen, een program ma maken en verder na afloop het schip schoonmaken. Anke Vreeburg herinnert zich: Jarenlang deed ik de inkopen voor zo’n dag. De broodjes voor alle gasten en de begeleiders smeerden we zelf. Dit deden we in Sabinahof. Het was een enorme klus, maar wel gezellig en daarna moest alles aan boord worden gebracht. Arie Groen vertelt: Het bestuur van de plaatselijke afdeling maakte een lijst van personen en de regio Vakantieweken Arie gaat verder: Ik ben tien jaar voorzitter van de afde ling Waarland en ook van de regio Geestmerambacht geweest. Verder was ik ook vertegenwoordiger in het provinciale bestuur en ben ik tien jaar als algemeen leider met vakantieweken mee geweest. Negen keer naar het klooster Eikenburg van de Broeders van Liefde in Eindhoven en één keer naar de Willem-Alexander Hoeve in Roden. Per vakantie konden twintig gasten mee, die voorgedragen werden door de plaatselijke afdelingen en dan besliste de leiding in Breda wie ermee mocht. De begeleiding was één op één. Er was wel een medi sche verklaring voor nodig. Overdag trokken we erop uit en s avonds hadden we ontspanning. Ik herinner me een boerenbruiloft met Jan Jansen en Els Dekker-Venneker als bruidspaar en een blaaskapel die de feeststemming erin bracht. In 1985 heb ik het voorzitterstokje over gedragen aan Els Dekker Zij heeft het vijfjaar gedaan. Nog steeds actief Voordat Els aan het woord komt, vertelt Cok Ruiter- Groen over haar ervaringen: Ik zat bij de Herwonnen Levenskracht, die vlak na de oorlog was opgericht vanuit de KAB (Katholieke Arbeiders Beweging). M’n man Frans was bestuurslid van de KAB en als hij geen tijd had, ging ik de leden langs voor contributie. Ik vertel dit omdat ik namens de Herwonnen Levens kracht zieken bezocht en attenties bracht naar alleen staande mensen. En verder gaf de Herwonnen Levens kracht een vergoeding aan ouders, van wie een kind in Geestmeram- bacht besliste uit eindelijk wie er met de boottocht mee mochten. Ik heb het program maboekje van 1984 nog be waard. Ik had die dag de leiding. We gingen met ‘De Geulvallei vanuit Alkmaar naar Amsterdam. Het was een gezamenlijke reis met de afde lingen Zijpe en ’t Veld-Niedorp. Ook gingen dokter Hageman, pastor Vertelman en dominee Hans Leijdekkers mee. Het was een gezellig reis; met s middag een bingo waarmee men een prijsje kon winnen. Die dag is me bijgebleven, want enkele dagen daarna overleed Jo Kuijsjarenlang kleuterleidster in ons dorp. Zij was één van de deelne mers aan die bootreis uit Waarland. Arie en Annie Groen. 7

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2017 | | pagina 7