3 De opkomst van de leden was bijzonder goed. De dames waren een avond uit de schoonmaakdrift los gekomen. Enkele uitspraken van hem op die avond: De Nederlandse huisvrouw is iemand die het pakje van het leven wel doorgeeft, maar vergeet zelf te openen. De man beschouwt zijn vrouw als een fietslamp, die moet branden telkens als hij op het zadel zit. Hij vergeet echter dat de batterij geladen moet worden, als hij niet trapt. 2 maart Waarlanders die willen deelnemen aan de jaarlijkse Stille Omgang a.s. zaterdag kunnen zich opgeven bij C. Wijnker, tel. 404 of P Danenberg, tel. 420. Om elf uur zal er in de St. Wulfram een kort lof worden gehouden, waarna per bus wordt vertrokken naar de hoofdstad. 3 maart Een eeuwenoud potje Jo Bakker had in 1951 tijdens verkavelingswerkzaamhe- den een potje uit de twaalfde eeuw gevonden. Gaat het kleinood naar Arnold Lantman en Joop Zutt of naar het nieuwe museum Vredenburg in Schagen? 1 april Vanavond zal pater Kees Bruin Jzn. in de Sint Wulfram- parochiekerk te Waarland uit handen van mgr. Th. H. J. Zwartkruis, bisschop van Haarlem, de Heilige Priester wijding ontvangen. Dit is de eerste maal dat in Waarland een dorpsgenoot tot priester wordt gewijd. Morgen zal hij om 11.00 u. zijn eerste H. Mis opdragen, terwijl er des middags van 14.30-16.30 uur een officiële receptie in de Posthoorn zal volgen. De plechtigheden worden besloten met een gebedsdienst in de kerk om 18.30 uur. De foto van de familie Beemsterboer is genomen vóór 1948. Vlnr boven: Anna, Jan, Trien, Nellie, Jaap, Dirk. Voor: Piet, vader Jan, moeder Trien, Alida. Jubilea In de eerste helft van 1967 waren er verschillende huwelijksjubilea. Gouden huwelijken: 30 april: P Danenberg en S. Danenberg-Jong, Kerkstraat 36. 22 mei: Jan Beemsterboer en Trien van Stralen, Waarlandsweg 25. Het kerkelijk huwelijk werd voltrokken op 22 mei 1917 in de parochiekerk van ’t Veld, tezamen met een broer en een zus van de bruidegom. Jaap Beemsterboer trouwde met Nel Bakker en Piet Jaspers met Anna Beemsterboer. Jan en Trien gingen wonen aan de Oostkade; nu staat hier de woning Oostkade 13. Hier had Jan een klein tuin- dersbedrijf en als hij klaar was met z’n werk hielp hij z’n broer Jaap met het venten van brood. Een aantal jaren later verhuisde het gezin naar de Waarlandsweg, nu nummer 27. Ze kregen vier zoons: Piet, Dirk, Jaap en Jan en vier dochters: Alida, Trien, Anna en Nellie. Het was geen vetpot in die jaren. Later verhuisde het gezin naar de Akerendam. In 1955 gingen ze wonen op Waarlandsweg 25. In dat jaar trouwde hun zoon Jan, die op de Akerendam bleef. Jan sr. was een harde werker. Z’n vrouw Trien zei wel- eens tegen hem: ‘Je moet eigenlijk in een land wonen waar het niet donker wordt.’ Jan Beemsterboer sr was tot 1963 bestuurslid van de Slootwaardpolder In 1968 was het tijd om het rustiger aan te gaan doen en ze betrokken een huisje bij Sabina- hof. Jan bleef geïnteresseerd in alles wat groeide en bloeide. Vooral in de zomermaanden genoot hij. Regel matig fietste hij dan met Arie van der Fluit een rondje langs de bollen- en koolvelden. te was er een overkapping waar een grote middenstands en mechanisatieshow te bewonderen viel. 20 april Miss Tulp-verkiezing Een commissie gaat zich beraden over de mogelijkheid een Miss Tulp 1967-verkiezing te houden. Deze verkiezing zou dan op woensdag 3 mei moeten worden georganiseerd. De deelneemsters mogen niet jonger zijn dan 17 jaar en niet ouder dan 21 jaar. De eerste prijs bestaat uit een bedrag van f 50,-, f 25,- voor de tweede en f 15,- voor de derde. Inlichtingen voor Waarland: de heer C. Valk, Veluweweg 5, tel. 02262-290. Op 5 mei hadden zich zes kandidaten voor deze verkiezing aangemeld. De schoonste deelneemster aan deze manifestatie bleek tenslotte de 17 jaar oude Marjan Masteling. Als tweede Joke Kuiper en als derde Trudy Stoop. Flora Waarland 1967 werd gehou den van 3 t.m.7 mei in de grote zaal van De Posthoorn. Naast deze ruim-

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2017 | | pagina 3