Uit het verleden maar niet vergeten H- Heeft u een aanvulling, opmerking of een geschikte foto voor deze rubriek, laat ons dat dan weten. Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan. 32 Foto van november 1994. Vlnr: Bets Stoop-Vermeulen, Aagie Bakkum, Trien Bruin-Danenberg, Nel Bakker-Tesselaar, Nel Nieuwboer-van Baar, Bets Roozendaal-Westmeijer, Mies Schrama-Berkhout, Corrie van Duin-Berkhout, Aagie Bruin-Schrama, Trien Groot-Noordstrand, Jans Jansen-Vreeker, Trien van der Gulik-Beemsterboer, Trien Bruin-Groot, Rika Bolmers-Schroor, Sientje Biersteker-Roozendaal. Van Corrie Smit-van Duin kregen we een foto van het koersballen in Sabinahof. Een leuke foto om iets meer over die ac tiviteit te vertellen. Nel Bakker en Bets Stoop aan het woord: In september 1987 werd voor het eerst in Sabinahof koers- bal gespeeld. Het was een activiteit van de K.B.O. (Katholieke Bond van Ouderen). Na een paar jaar was er geen animo meer. We begonnen opnieuw in september 1994 met veertien dames. De inleg was f1,-per keer. Het spel lijkt op jeu de boules. Het wordt binnen gespeeld op een mat van 8 bij 2 m. De bedoeling is om de ballen zo dicht mogelijk bij de jack, het witte balletje, te rollen. Iedereen kan het leren en zal al gauw merken dat het vooral een gezellig maar ook verrassend spel is. Van september tot juni wordt op de tweede en vierde vrijdag van de maand een onderlinge competitie gespeeld. Ook was er weleens een uitwisseling met een club uit Langedijk of Schagen. Aan het eind van het seizoen bedachten Nel en Bets een uitje voor de leden. Na afloop was er altijd wel iemand die een woordje deed, bijvoorbeeld: Beste Bets en Nel wai wulle nag effies trugkomme op de leste middeg van koersbal en jullie twoi bedanke. Bar genote bai Aris Bouwes in Noord-Scharwou en deerna een borrel en happie toe in Sabinahof. Tot koik in september. Tot slot vertelt Bets: Bijna twintig jaar hebben we het koersbal met veel plezier georganiseerd. In 2013 hebben we de leiding overgedragen aan Hannie en Henk van Duijn. Het is nog steeds een activiteit van de Waarlandse Senioren Vereni ging KBO. Er zijn momenteel dertig leden die eens in de veertien dagen in Sabinahof komen om koersbal te spelen. r F •z' Nik i

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2017 | | pagina 32