MET MAKELAAR EN BETEGELD PORTIEK Piet Kleverlaan André Doodeman, foto 1990. Waarland, 15 maart 2017. 31 In de Schager Courant van 6 januari 1925 staat het volgende bericht: Waarland. De bouw van eene rentenierswoning met schuur in het Waarland voor rekening van de heer A. Doodeman is opgedragen aan de heeren S. Jaspers, metselen, en D. v. d. Gulik timmeren, beiden in het Waarland. De woning aan de Veluweweg 33 werd gebouwd voor Aris Doodeman en zijn vrouw Neeltje Zut. Dit echtpaar had geen kinderen. Het huis heeft een mooie makelaar en de muren van het portiek bij de voordeur zijn, evenals bij de woningen aan de Kerkstraat 34, 38 en 57, betegeld. Aan de voorgevel hebben twee ramen gezeten. Deze zijn, zoals bij vele oudere huizen, ver dwenen en hebben plaats gemaakt voor één groot raam. Ook zijn in de voorgevel strepen van gele stenen aangebracht. De rentenierswoning Veluweweg 33 is begin maart 2017 gesloopt. Neeltje Zut overleed in mei 1960 en Aris Doodeman in december 1961. De nieuwe bewoners werden toen Piet Doodeman en Marie Witte; ze woonden eerst aan Oost- kade. Piet Doodeman moest oom en tante zeggen tegen Aris Doodeman en zijn vrouw Neeltje. Naast zijn drukke werkzaamheden kon hij zich vrijmaken voor diverse bestuursfuncties, zoals polder, bank en kerk. Hij is dertig jaar kerkmeester geweest, volgde zijn vader Dirk op en kreeg hiervoor in 1969 de kerkelijke onderscheiding Pro Eccelesia et Pontifice. Na het overlijden van Piet en Marie bleef hun zoon André in het karakteristieke huis aan de Veluweweg wonen. Op 14 juli 1999 werd hij 65 jaar en vanaf die dag kwam hij niet meer in het café. Zo wilde hij dat. André Doodeman overleed op 79-jarige leeftijd op 27 december 2013. Het is goed zo, ik heb een mooi leven gehad, stond er boven de rouwadvertentie. Samen met zijn broer Dirk zette hij het bedrijf met koeien, aardappelen, bloem bollen en kool van hun vader voort. Ze lieten ook een modern koelhuis aan de Hogebrugweg bouwen. Later werd het vee weggedaan en hield André als hobby schapen. In de oóntoid had hij het druk om de lamme ren gezond en wel op de wereld te helpen. Hij was in die tijd de natuurbeheer der van de Boomerpolder ook wel ’t Leige land genoemd. Karakteristiek was z’n voorovergebogen houding met een shaggie rokend in z’n mond op de tractor, naar een ieder vriendelijk z’n hand opstekend. Hij is altijd onge trouwd gebleven. In de weekenden had hij z’n sociaal leven in café Nolten en Wolfswinkel. André was daar een geziene gast. Een andere hobby van hem was Con Zelo voetbal, eerst in het vlaggenschip en later bij de vetera nen. Hij haalde ook nog een keer de krant in de rubriek Aangesproken van 8 februari 1990. Piet Molenaar, Thijs Smit, George Bruin en André hadden veertig jaar een pandoerrondje.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2017 | | pagina 31