Dit is het laatste dagboekfragment in Toendertoid. Heerhugowaard, 3 maart 2017. 30 6 december Om half acht sta ik op dan broodeten en het bed toe en dan gauw naar Jan kijken wat de Sint heeft gebracht en om koppiestijd naar huis. Om kwart voor elf komt buurvrouw Stoop en gaat om tien voor twaalf naar huis ik maak gauw de nassi. Na de middag naar buurvrouw Stoop en om even voor vier naar huis. Marie en Nelly komen kijken. ’s Avonds Wil en Gerda, Jan en Hans, zonen van Jan, komen de autobaan van Gerard proberen. 7 december Na de middag naar tante Jans en daarna gaat tante Jans met mij mee te kijk, ze kijken bij elkaar wat Sinterklaas heeft gebracht, dan eten we en ik zet de mou wen in Gerda’s trui en werk mijn boekje bij. ’s Avonds Ja zuster, nee zuster op tv en nog een potje pasjansen. 17 december Vanmorgen om 9 uur naar de H Mis. Pastoor doet de mis en kapelaan Fritschy doet de preek en preekt goed. Om 4 uur naar de boeteviering, het was wel mooi en er was aardig wat volk en het viel pastoor mee dat er zo’n opkomst was, wel interessant, het is een voorbereiding op het Kerstfeest. 19 december Vandaag heel knap weer, het zonnetje erbij wat al een stuk lekkerder is. De temperatuur is rond een graad of 5-6 in huis is het lekker met de zon. Vanmiddag een brief van Nico en Truus gekregen alvast voor Kerst mis. Ik ga na de middag even naar Marie de Katholieke Illustraties ruilen voor de Libelles. 22 december Nu verjaart Corrie. Vandaag zal het haar laatste verjaardag hier zijn. Ik ben wel benieuwd hoe het afloopt. Jan en Corie zijn druk bezig met voorbereidingen voor emigratie naar Canada. Moeder Dekker is er al en haar zus Marie komt ook te gast. Buurtjes Kok komen feliciteren. ’s Avonds zijn alle broers en zussen op visite. Marie is alleen, Piet heeft het veel te druk met melk- venten voor de kerst. 23 december Het is kwart voor acht als ik opsta, Gerard is ook niet vroeg vanmorgen. Na mijn werk braad ik mijn kip en kook de soep alvast dat is morgen lekker makkelijk. Van Joop en Annie kreeg ik gister een brief. Vanavond Toon Hermans op de tv. Mooi. 24 december Naar de Hoogmis en daarna naar buurman Stoop om de koffie. Om kwart voor twee thuis en eten. De kinderen van Jan komen tv kijken als ze weg zijn gaan we een potje scrabbelen. Dan broodeten, en tv kijken en nog pasjansen. Er gaan heel wat mensen om 10 uur naar de nachtmis. Wij gaan om 10 uur naar bed het is een lange zondag zo heel anders dan anders, geen lof dus een lange middag ter voorbereiding op het Kerstfeest. 25 december Wij gaan naar de nachtmis van zes uur, er is een goed bezette kerk. Het koor zingt mooi met het dameskoor erbij en Pastoor houdt een korte predikatie. Wij gaan naar Marie uit de nachtmis en blijven daar de hele dag. Echt een mooie Kerstmis. 26 december Naar de Hoogmis. Om goed elf uur komen Cor en Afie met de kinderen. Wij drinken een kopje koffie en gaan naar Jan die jarig is. Om kwart over twee naar huis. Vanavond naar Jan op verjaarsfeest en alweer laat naar bed. 29 december Na de middag ga ik even naar Zonneveld en dan meteen naar Emma, vrouw van Nico Zutt, op kraamvisite. Als ik naar huis ga meteen even bij Hoebe langs om wat appels en ’s avonds naar de avondmis en meteen naar tante Suze, ik ben er al te lang niet geweest. 31 december Vandaag de laatste dag van het jaar alweer. Als wij terugkijken is 1967 nog zo slecht niet geweest. Wij zijn tenminste allemaal gezond en wel erdoor gekomen en als ik dan bedenk de grote vreugde die het ons heeft gegeven met de vakantie van Joop en Annie en dat het jaar zonder veel ziekte of leed voorbijgegaan is moeten wij ons dankbaar prijzen en zeggen God dank. Vanavond Buur en Buurvrouw Kok van oud in nieuw wij hebben een mooie avond gehad. Om half twee naar bed. Zo blijft de familieband Oma is in 1983 overleden en heeft tot op het eind van haar leven dagboekjes bijgehouden. Ze heeft de laatste levensjaren in Sabinahof gewoond. Jan en Corrie zijn toch niet geëmigreerd naar Canada. Het tuindersbedrijf met land en opstallen is verkocht en op die plaats is nu camping De Luwe Stek. Het gezin is gaan wonen aan de Bloemstraat en Jan heeft tot zijn pensioen gewerkt bij bouwbedrijf Wever. Gerard vond een baan in de havens. Jan jr., de oudste zoon van Jan en Corrie, is wel vertrokken naar Canada en heeft daar een bloeiend tuindersbedrijf opgezet. Gerard is in 2014 overleden. Het huis aan de Hogebrug is verkocht aan Ron de Jong. Van oma Zutt-Borst leven nog twee kinderen. Nico wordt in april 82 en Nin in mei 90 jaar. De in Nederland wonende kleindochters van oma komen jaarlijks bij elkaar met tante Nin om bij te praten en te zingen in het Zuttenkoor. Zo blijft de familieband bestaan. Opa Jan Zutt, gebo ren op 23 mei 1896, trouwde met Geertje Borst. Hij nam het tuinbouwbedrijf over van zijn vader. Midden jaren dertig moest dit bedrijf verplaatst wor den in verband met de aanleg van het kanaal Alkmaar-Kolhorn. Hij stond open voor nieu we ontwikkelingen. Opa begon evenals zijn broer Klaas, zijn zwager Willem Dekker en oom Dirk Zutt met de teelt van druiven onder glas. Zijn passie was zingen en dat bracht hij over op zijn kinderen. In de zomer van 1940 overleed hij op 44-jarige leeftijd.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2017 | | pagina 30